06 березня 2020, 10:40

FRC закликає аудиторські фірми повністю відокремити аудиторські послуги

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Рада з фінансової звітності (Financial Reporting Council, FRC) направила лист найбільшим аудиторським фірмам Великобританії, у якому виклала свої очікування щодо покращання якості аудиту та стабільності ринку аудиторських послуг через розмежування функцій аудиту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "AICPA запускає кар’єрний портал Global Career Hub".

Про це зазначають у ПАБУ.

Як зазначається, кожен суб’єкт, не лише у Великобританії, а й у всьому світі, певним чином впливає на якість проведення зовнішнього аудиту, який виконує різноманітні функції: візуалізує фінансові результати компанії, реагує на будь-які попереджувальні знаки, формує довіру до ринку аудиторських послуг, захищає інтереси акціонерів та клієнтів.

Так, у Великобританії були опубліковані недоліки проведення аудиту будівельної компанії Carillion та мережі магазинів роздрібної торгівлі BHS, які в результаті зазнали краху. На думку FRC, саме «велика четвірка», співпрацюючи з іншими аудиторськими компаніями, повинна удосконалити структуру власного бізнесу для покращання якості аудиту та забезпечення прозорості.

Таким чином, для уникнення конфлікту інтересів пропонується повністю відокремити аудиторські послуги.

Клер Ліндрідж, директор департаменту FRC з питань моніторингу та нагляду за діяльністю аудиторських фірм (AFMAS), заявила: «Завдання FRC – забезпечити, щоб аудиторські фірми ставили на чільне місце якість аудиту, керуючись новими принципами незалежності та фінансової прозорості. Ми очікуємо, що фірми впровадять незалежне управління для проведення аудиту й забезпечать повне відмежування функції аудиту від інших, щоб фінансові результати були точними і прозорими».

Представник EY прокоментував ініціативу FRC так: «EY вважає, що проведення пакету радикальних змін необхідне для посилення захисту пенсіонерів, працівників та інвесторів у Великобританії. Ми переглядаємо пропозиції FRC, оцінюємо наслідки, які вони можуть мати для нашої компанії, та активно сприяємо формуванню нових пропозицій. Хоча ці пропозиції ще не містять детально розробленого плану дій, необхідно оцінити вплив, який вони можуть мати на покращання якості аудиту, привабливості професії, стійкості та фінансової стабільності».

Нагадаємо, ACCA створила нову раду, яка контролюватиме втілення організацією стратегії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати