16 березня 2020, 18:55

13 рішень, якими влада може підтримати бізнес під час ситуації з коронавірусом

Європейська Бізнес Асоціація

Кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 в усьому світі станом на вечір 15 березня перевищила 169 тис. осіб. Вже в понад 150 країнах виявлено вірус - серед них і Україна. Про такі цифри свідчать дані порталу gisanddata.maps.arcgis.com, де в режимі реального часу публікуються оновлені статистичні дані Johns Hopkins University’s Center for Systems Science and Engineering.

Читайте також: "КАРАНТИН VS БІЗНЕС: як не програти".

Про це зазначають у Європейській Бізнес Асоціації.

"Минулого тижня, на засіданні КМУ на період з 12 березня по 3 квітня було запроваджено обмежувальні заходи по всій Україні. Очевидно, ситуація, що складається з коронавірусом впливає і на економічну активність бізнесу.

Так, задля мінімізації наслідків, деякі країни вже розпочинають програми з підтримки бізнесу. До прикладу, Данія надаватиме відстрочку платникам зі сплати ПДВ, Британія планує запроваджувати зниження податків і видачу кредитів для малому бізнесу, у Франції бізнес зможе отримати відстрочку зі сплати податків і виплат до соціальних фондів тощо", - зазначають в ЄБА..

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Уряду, Президента України та Верховної Ради з пропозицією щодо необхідних заходів. Йдеться про:

1. Забезпечення співпраці з МВФ.

2. Запровадження першочерговості митного оформлення вантажних транспортних засобів з поставками товарів медичного та санітарно-гігієнічного призначення, щоб мінімізувати перебої в постачанні цих дуже важливих товарів. Критично важливо також залишити без обмежень імпорт продуктів харчування і палива та не допустити обмеження вантажних перевезень через пункти пропуску.

3. Продовження роботи продовольчих магазинів та магазинів, які реалізують товари першої необхідності (засоби гігієни та господарські товари) у великих торгово-розважальних комплексах, а у випадку обмеження роботи закладів громадського харчування - залишення можливості кур’єрської доставки замовлень ресторанному бізнесу України.

Читайте також: "ВООЗ запускає перший у своєму роді фонд солідарності COVID-19".

4. Забезпечення своєчасного та прозорого адміністрування податків, особливо, в частині реєстрації податкових накладних з ПДВ та акцизного податку. Водночас важливо подовжити терміни на подання скарг в рамках адміністративного оскарження рішень ДПС України.

5. Скасування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, несвоєчасне подання податкових декларацій та несвоєчасну сплату податків мінімум на період до 1 червня 2020 р.

6. Запровадження мораторію на будь-які перевірки усіх категорій платників податків органами податкової служби та іншими контролюючими органами із строком дії мораторію мінімум до 1 червня 2020 р.

7. Запровадження мораторію на звернення контролюючими органами із запитами до платників податків щодо надання податкової інформації (мінімум до 1 червня 2020 р.) та на цей же час продовження строку надання інформації за вже надісланими запитами.

8. Призупинення на час дії мораторію перебігу усіх процесуальних справ щодо оскарження рішень контролюючих органів як у адміністративному, так і у судовому порядку.

9. Розгляд можливості зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, що дозволить роботодавцю утриматись від скорочення персоналу і, як наслідок, знизити соціальне напруження.

10. Скасування оподаткування доходів від банківських депозитів як фізичних, так і юридичних осіб.

11. Відтермінування строку подання декларації про доходи для фізичних осіб до 1 липня 2020 р.

Читайте також: "Бізнес готується до зменшення обсягів продажів та грошового потоку в зв’язку з пандемією COVID-19".

12. Надання адміністративних послуг державними органами залишити в електронному форматі, водночас, скасувати до закінчення періоду карантину ті адміністративні послуги, що вимагають особистого візиту громадян, передачі документів, тощо.

13. Рекомендувати НБУ не застосовувати додаткових обмежень на валютні операції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати