10 листопада 2021, 9:11

1200 квартир або 2 млрд грн отримає держава в результаті вирішення конфлікту з ЖК «Варшавський»

Пресслужба ФДМУ

ДП «Агрокомбінат Пуща Водиця» та Stolitsa Group домовились про врегулювання конфліктної ситуації навколо забудови ЖК «Варшавський». Зокрема, в рамках домовленостей держава отримає додатково 60 тис. кв м нерухомості, що еквівалентно 2 млрд грн або 1200 квартир.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.

Він розповів, що крім того забудовник компенсує сплачені ДП кошти податку за землю, витрати на оформлення дозвільної документації на суму понад 65 млн грн.

«Згідно з домовленістю змінюється база розподілу нерухомості між забудовником та державою – з 5% від житлової площі до 10% від усієї площі нерухомості разом із комерційною для всіх договорів, де будівництво ще не розпочалося. А по договорах, де будівництво ведеться і площі вже належать приватним власникам, ДП «Агрокомбінат Пуща Водиця» отримає відсоток не тільки від житлової, а також від комерційної нерухомості. Таким чином підприємство отримає на 60 тис. кв м більше, ніж передбачали старі договори. Це приблизно 2 млрд грн в грошовому еквіваленті, або ж 1200 квартир. Також забудовник зобов’язується компенсувати сплачені держпідприємством кошти податку за землю, витрати на оформлення дозвільної документації. Разом це приблизно 65 млн грн», - повідомив Дмитро Сенниченко.

Він акцентував увагу на тому, що Фонд держмайна відстоював позицію захисту трьох сторін – держави, людей, які придбали квартири у Stolitsa Group та киян, що стоять у квартирній черзі.

«Фонду вдалося відстояти державні інтереси. Ми захистили інвесторів. На жаль, вони стали заручниками ситуації. Тепер їхня власність убезпечення від будь-яких посягань у майбутньому»,- відзначив Дмитро Сенниченко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати