Шахраї телефонують та пропонують встановити новий застосунок банку. Мета шахрайської схеми – отримати доступ до інтернет-банкінгу, повідомила пресслужба Міністерства юстиції.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Прийняття нотаріусами документів на зберігання: інформація Мін’юсту".
У міністерстві розповіли, що зловмисники представляються працівниками банків і повідомляють, що старий банківський застосунок більше не працює і вам потрібно завантажити новий. Після цього вони надсилають фішингові посилання на завантаження програми буцімто з офіційного чат-бота в одному з месенджерів. Так аферисти можуть отримати авторизаційні дані клієнтів банку.
"Потім шахраї переконують назвати код зі смс-повідомлень чи дзвінків від справжньої служби підтримки банку. У такий спосіб вони отримують доступ до інтернет-банкінгу і викрадають кошти. Якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, зазначений на платіжній картці", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, потрібно завжди припиняти розмову, якщо:
- запитують паролі, коди банків;
- керують під час телефонної розмови вашими діями (наприклад, просять встановити програму на мобільний пристрій).
"Дотримуйтеся правил безпеки, коли завантажуєте застосунок на свій телефон чи інший пристрій. Обирайте лише ліцензійне програмне забезпечення з офіційних магазинів або вебсайтів розробників. Використовуйте такі офіційні платформи, як Microsoft Store для Windows; Apple App Store для macOS та iOS; Google Play для Android. Такі магазини зазвичай дбають про безпеку, але навіть там можуть траплятися випадки шкідливого програмного забезпечення", – вказали в Мін'юсті.
Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.