В Координаційному центрі з надання правничої допомоги поділились успішним кейсом зарахування спірного трудового стажу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Хто є податковими агентами при справлянні туристичного збору: пояснення"
Іван, внутрішній переселенець із Запорізької області, звернувся до Пенсійного фонду, коли йому виповнилося 60 років, для оформлення пенсії. Йому відмовили, посилаючись на недостатність стажу — у виданій довідці не враховано майже 6 років роботи, хоча стаж підтверджується трудовою книжкою і архівними даними. Причиною стало те, що при прийнятті Івана на роботу підприємство вказало помилковий ідентифікаційний код. Однак підприємство зараз не працює, бо знаходиться в зоні бойових дій.
Іван звернувся за безоплатною допомогою до бюро правничої допомоги. Юристка зібрала всі необхідні докази і подала позов до суду про визнання бездіяльності Пенсійного фонду протиправною і зарахування спірного стажу.
Юристка обґрунтувала вимоги тим, що за законом відповідальність за правильність сплати внесків і зазначення даних несе роботодавець. Оскільки саме підприємство помилилося в коді, Іван не повинен відповідати за цю помилку. Основним підтвердженням стажу, відповідно до закону, є трудова книжка.
Суд повністю задовольнив позов, визнав бездіяльність Пенсійного фонду протиправною і зобов’язав зарахувати спірний стаж. Пенсійний фонд оскаржив рішення, але апеляційний суд підтримав рішення на користь Івана.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 620/6824/23