29 жовтня 2021, 11:02

Продати «Більшовика»: mission completed

«Лід тронувся панове, лід тронувся», – ця цитата Остапа Бендера якнайкраще демонструє першу перемогу задекларованої великої приватизації за останні 15 років. Після приватизації готелю «Дніпро» у центрі Києва приватизація АТ «Перший київський машинобудівний завод» (більш відомого в народі як завод «Більшовик») є наступною перемогою Фонду державного майна України (далі – ФДМУ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Почиваючи на лаврах переможця, Голова ФДМУ Дмитро Сенниченко зазначив, що наступними на черзі стоять АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», «Президент Готель», порт «Усть-Дунайськ», ДП «Електронмаш», які планується приватизувати до кінця 2021 р. Про це повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Чим інвесторам цікавий «Більшовик»?

35 га в центрі столиці – ласий шматочок, на якому можна збудувати кілька нових ТРЦ та не один десяток багатоповерхівок. До того ж земля розташована на перетині двох важливих артерій міста – проспекту Перемоги та вулиці Гетьмана. Поруч метро, кілька університетів, торгово-розважальні центри та парки, а до центру – кілька кілометрів. Разом з об’єктом йдуть ще землі з будівлями на березі моря в Затоці та Трухановому острові в Києві.

Фактом того, що завод давно потрібно приватизувати, є завершення минулого року підприємством з 21,2 млн грн збитків, які покривалися за бюджетні кошти, тобто з кишені кожного платника податків. З 36 цехів колись потужного гіганта промисловості наразі працює лише два. Частина нерухомості перебуває в оренді, решта – просто зруйнована.

Чи можливо надалі забудувати територію заводу?

За словами керуючого партнера ЮФ «Totum» Юрія Хапка, є теоретична можливість, за умови, що інвестор повністю перенесе виробництво. Тоді з'явиться відкрите вікно можливостей. «За генпланом функціональне призначення цієї території станом на сьогодні – промисловість. Тому почати переможцю варто з внесення змін у містобудівну документацію, а вже потім змінювати цільове призначення ділянки. До речі, зараз триває активна робота щодо розробки генплану міста (звісно, якщо його затвердять), тому важливо не проґавити момент», – наголосив юрист.

Читайте також: Розробник фейкової копії Дії пройде "перевиховання" в Мінцифрі

Три на одного?

На підприємство претендувало троє потенційних інвесторів. Стартова вартість лота сягала 1 389 017 000 грн. Під час торгів учасники зробили два кроки по 20 млн грн на підвищення ставок. Тож переможною стала пропозиція у 1 429 017 000 грн.

Бути ліцитатором першого аукціону з великої приватизації ФДМУ доручив директору ТОВ «Українська універсальна біржа» Сергій Гладкий. «Провести перші торги з великої приватизації – це була відповідальна місія. ТОВ «Українська універсальна біржа» успішно з цим впоралася. Тож ми вкотре підтверджуємо свій професіоналізм та надійність», – підсумував Сергій Гладкий.  

Що в результаті?

Приватизація державного майна, яке кожного року плодить збитки, а отже, тягне кошти з державного бюджету, безперечно, є позитивним кроком. Проте враховуючи розташування та фінансові перспективи від забудови території заводу, єдине питання, яке можна поставити в цій історії – чи не задешево продались?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати