26 вересня 2023, 11:34

Юридичні радники з Ірану та Китаю. Хто допомагає російській стороні у справі в МС ООН?

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Справа «Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» не є першою справою України проти рф у найвищому судовому органі Організації Об’єднаних Націй. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цьогоріч у червні МС ООН провів публічні слухання по суті справи стосовно порушення росією міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. Відповідний позов Україна подала ще у 2017 році за двома позиціями. Це фінансування тероризму (надання росією фінансів та озброєння невизнаним «лнр»/«днр»), а також расова дискримінація (йдеться про дискримінацію неросійських громадян на території тимчасово окупованого Криму, зокрема заборона російською окупаційною владою діяльності Меджлісу кримськотатарського народу). У 2019 році Міжнародний суд ООН визнав юрисдикцію по цій справі. У 2023-му, як вказувалося, пройшло відкрите викладення перед суддями МС ООН позицій сторін — аргументів і контраргументів. Остаточного рішення Суд ще не виніс. 

Про це ми згадали по-перше з тим, щоби дати уявлення щодо строків розгляду міждержавних справ. По-друге, щоб зауважити, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну деякі міжнародні юристи, які співпрацювали з російською федерацією як юридичні радники, відмовилися від такої співпраці. 

У нинішній справі про геноцид до представленості позиції країни-агресора в Міжнародному суді ООН залучені радники Ірану та Китаю. Наприклад, це Хаді Азарі з Університету в Тегерані, а також юрист із ліцензією у Франції Жан-Шарль Чікай. Юридичне супроводження справи здійснюють юристи компанії «Монастирський, Зюба, Степанов & Партнери» під абревіатурою МЗС. На своєму сайті фірма пише про себе як про «провідну в росії», вона працює з 1991 року, зокрема представляла інтереси компаній «Газпром» і «Связьинвест», російської співачки Глюкози тощо. 

Є російський громадянин і серед чинних суддів Міжнародного суду ООН. Ба більше, колишній посол рф у Нідерландах, чоловік радянсько-російської актриси Марини Неєлової Кирило Геворгян обіймає посаду віцепрезидента найвищого суду Об’єднаних Націй. Щоправда, 9-річний строк його повноважень спливає в 2024 році. 

Цей матеріал став можливий за сприяння:

Дизайн без назви

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати