11 лютого 2020, 11:01

Як я все встигаю?!

Опубліковано в №3 (709)

Катерина Власюк
Катерина Власюк «Сімейний адвокат Катерина Власюк, АБ» керівниця, правозахисниця жінок

Mене часто про це запитують, а я посміхаюся і відповідаю, що встигаю не все, а лише те, що для мене є важливим. Кілька років тому я усвідомила, що час — це один з найцінніших активів, а тому намагаюся його використовувати максимально.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Встигай лише те, що для тебе є важливим»

 

Ми часто спостерігаємо за життям людей у соціальних мережах і саме з цього робимо висновки про їхнє життя, успіхи та переживання. Буває таке, що заходиш на сторінку людини та бачиш її шалений ритм: вранці в літаку, в обід на зустрічі, ввечері у спорт залі… У нас може скластися враження, що наше життя буденне, нецікаве і не варте уваги, або що ми не дуже стараємося, або якісь лузери, які не можуть все встигати. Однак я вважаю, що це ілюзія, адже ми не повинні порівнювати себе з іншими людьми, а лише з собою вчорашнім. Я радію з успіхів та досягнень інших, але навчилася не приміряти це на себе, тому що у кожного своє життя. Щирість із собою та пізнання себе — це безцінні дари, які роблять наше життя саме нашим і щасливим.

«Порівнюй себе з собою і живи своїм життям»

 

У мене, як у провінційної дівчинки, завжди було багато мрій. Одна з них — приїхати та завоювати столицю. Я розуміла, що можу розраховувати лише на себе. Сьогодні ця ставка принесла високі дивіденди. Життя кожного — це не тільки радість, позитив та успіхи. Я двічі була на фінансовому дні, тонула, отримала травму хребта у ДТП і знову вчилася ходити, пройшла складне розлучення. Більшість з усього цього прийшло в моє життя лише через те, що я не вміла цінувати себе, часто була в негативі та не вірила в дива. Звісно, тепер я оптиміст і раджу вам відганяти від себе негатив. Я пройшла свій шлях та навчилася цінувати життя, людей і себе. Це щодня надає мені сили та віру. Всі мої невдачі стали для мене хорошими уроками та переконали, що є люди, які щось роблять, а також які нічого не роблять для здійснення своїх бажань.

«Я з тих, хто робить. Також вам раджу не спати, а діяти»

 

Все, чим я буду ділитися — це мій власний досвід, тому фільтруйте, адже не все для вас буде корисним. Також одразу скажу, що я вам не відкрию якихось секретів, у чомусь мені просто щастить.

«Користуйтеся не всіма порадами та ловіть удачу за хвіст»

 

Насамперед, потрібно правильно розставляти пріоритети. Приділяйте час тому, що для вас є насправді потрібним, корисним і бажаним. Якщо вам не хочеться щось робити, просто визнайте той факт, що всі ми ліниві, дайте собі хвилинку для ліні, увімкніть дисципліну і скажіть, що ви це зробите, що це потрібно зробити й просто це робіть. Адже якщо наша лінь керує нами, то в житті починається хаос і стрес. Від цього ви точно втратите більше, ніж якби ви це просто зробили. «Дисципліна відповідає за результати», — це мій девіз. Без неї лінь і хаос заволодіє нашим життям і результатів не буде або вони будуть не такими, яких ми хочемо. Тому моя формула: «Хто добре працює, той класно відривається». Я не відмовляю собі у вечірках, нічних клубах і караоке, коли є бажання «запалити ніч». Часто лінь дочитувати книгу, дописувати текст, зустрічатися з клієнтами. Однак якщо вам це не потрібно, то забудьте, а якщо потрібно, то «зціпіть зуби» та зробіть.

Я довго привчала себе до дисципліни й можу сказати, що це звички доводити почате до кінця і робити те, що запланував. Тому робіть те, що маєте і буде результат. Якщо ви для досягнення чогось будете реалізовувати задумане, тоді всередині вас буде відчуття спокою і впевненості, а не хаосу (щось не встиг, забув, переніс). Тому моя порада — реально оцінювати час, контролювати його, відмовитися від тих, хто його краде, а також планувати завдання, закладаючи приблизну кількість часу на їх виконання. Це дуже важливо, адже якщо ви на день запланували те, що потребує виконання протягом 40 годин, то ви з цим не впораєтеся і будете незадоволені тим, що щось не виконали. З часом у процесі планування ви будете вписувати те, що зможете виконати за робочий день. Викреслювання з вашого планувальника усього виконаного даватиме вам спокій, задоволення собою та ресурс для подальших звершень. Я переконана, що лише в гармонійному стані внутрішнього спокою та відчуття, що ваше життя і події ви контролюєте, надасть вам можливість для реалізації всіх планів.

«З дисципліни починаються результати»

 

Коли я напрацьовувала в собі дисципліну (тобто те, що записано в плані, потрібно виконувати), я часто мотивувала себе тим, що якщо відкладатиму якесь завдання, то мені доведеться виправдовуватися перед клієнтами, нервувати через ситуацію, яку я створила. Тоді знаходяться сили та мотивація, для того щоб виконувати заплановані завдання. Таким чином з мого життя пішли безсонні ночі за роботою чи прокидання рано- вранці, для того щоб дописати якийсь процесуальний документ. Я вважаю, що якщо ви постійно працюєте, працюєте на вихідних, працюєте вночі, але незадоволені фінансовим станом та постійно перебуваєте у стресі, то ви безвідповідально ставитеся до себе і свого життя.

«Робочий графік з 9:00 до 18:00»

 

Я пам'ятаю, як кілька років тому впіймала себе на думці, що живу в постійному стресі, щось не встигаю, майже цілий день спілкуюся в телефонному режимі, потім працюю вночі, а також у ті дні, які нібито мають бути більш легкими та спокійними, трапляється форс-мажор, який виводить мене з рівноваги, тому доводиться змінювати плани й виходить ще один пекельний день. Це ніби день бабака, який ніколи не закінчується і навіть на вихідних я не могла відновити сили, часто думала про роботу. В той момент я усвідомила, що далі так не можна і що потрібно щось з цим робити. Я усвідомила, що той розвиток кар'єри й достатку, який я маю, мене не влаштовує, а тому потрібно рухатися тільки вперед. Мої амбіції дали мені усвідомлення, що ті дні, в яких я живу — це не підвищений стрес, який нібито має згаснути, а навпаки, це нормальні для мене дні. Якщо я хочу зростати, то й напруга зростатиме. Головне — систематизувати своє життя так, щоб не вигоріти та встигати відчувати радість від життя.

«Змініть ставлення до вашого життя, якщо маєте амбітні цілі»

 

Я точно людина дій. Я вважаю, що слова іноді зайві, просто береш і робиш, а там буде видно. У мене є знайомі, які можуть роками говорити про те, чого вони хотіли б: змінити роботу, чоловіка, країну проживання, але нічого для цього не роблять. Однак я дотримуюся принципу, якщо мені щось потрібно, то я роблю все, для того щоб це отримати, а якщо нічого не роблю — значить мені це просто не потрібно і я навіть про це не шкодую. Головне — просто не плутати лінь зі зміною пріоритетів.

«Говоріть собі правду і тільки правду»

 

Колись у мене було багато переживань через те, на що я не можу вплинути. Я часто думала, а якби було по‑іншому; чому саме так вчинила людина, а якби вона вчинила інакше; гостро відчувала в чомусь несправедливість і неспроможність. Потім я зрозуміла, що частина моєї життєвої енергії йде просто в нікуди. Навіщо переживати через те, що вимирають дельфіни у світовому океані? Якщо ти хочеш їм допомогти — допомагай, роби щось. Якщо не можеш — не потрібно з цього приводу сильно побиватися. Це не жорстокість, для мене це раціональний підхід до життя. В моменти потрясінь і переживань я почала ставити собі запитання: «Чи можу я на це вплинути? Що маю зробити? Що я хочу і буду робити?». Якщо я вирішую діяти, то дію максимально і дивлюся на результати. Якщо це не в моїй компетенції, я не можу чи не хочу впливати, то я нічого не роблю і цим не переймаюся. Я дала собі свободу вибору, що мене може ранити, а що ні, за що я готова братися, а що мені не цікаво. Як наслідок, життя стало менш напруженим.

«Звільніться від зайвого стресу, адже він забирає вашу енергію»

 

Я переконана, що потрібно себе знати, тоді буде все складатися. Адже якщо я не люблю гандбол, то не відвідую цю секцію і не йду дивитися змагання, а отже, економлю час, сили, кошти, не переживаю розчарування. Я розумію свої цілі та пріоритети в роботі, тому витрачаю час лише на те, що може дати мені результат, який приведе до втілення задуманого в життя. Коли мені щось пропонують, відштовхуюся саме від цього.

«Відмовляйся від того, що тобі не потрібно»

 

Це зекономить час, кошти та сили на дійсно тобі необхідні речі. Я здаюсь більшою мірою позитивною людиною, у якої багато енергії. Однак де її черпати, коли напружений робочий графік? Я черпаю натхнення у своїх мріях, реалізую свої захоплення, займаюся творчістю, читаю, подорожую і приділяю час родині та друзям. Я катаюся на лижах, займаюся танцями, люблю гуляти в парку і мріяти. Все це дає мені ресурс. Також обожнюю відвідувати балет в Національній опері, концерти та вистави.

«Знайдіть свій ресурс для сил»

 

Був час, коли я усвідомила, що моє життя належить всім, окрім мене. Адже я постійно щось роблю для клієнтів чи родини. А де ж я? Тому в моєму щоденнику є плани, які стосуються лише мене, я намагаюся їх не скасовувати через якісь обставини. Щодня я знаходжу час для маленької медитації та зарядки, читання, перегляду інтерв'ю та догляду за собою. Я не гортаю без потреби гугл, не дивлюся телебачення, не спілкуюся довго телефоном, в соціальних мережах. Лише виставляю пости та проглядаю стрічку до 15 хвилин у день. Взагалі, якщо проаналізувати, то з моменту, як я прокинулася, і до вечірнього сну я постійно щось роблю. Зазвичай я можу робити кілька справ одночасно, що значно економить час. Вранці, поки готую сніданок, я слухаю улюблену музику. В автівці вмикаю аудіокниги чи слухаю блоги. Під час відвідування салону (дівчата мене розуміють, що раз на місяць майже день присвячуємо красі) я обов'язково беру книгу і вдається прочитати половину.

«Відмовтеся від того, що краде ваш час»

 

В компанії ми почали користуватися програмою Trello, всі нагадування про робочі завдання та судові справи приходять мені на електронний календар. В ньому я щодня формую план на день, завдання, зустрічі та дзвінки, роблю нотатки, що допомагає не тримати в голові зайву інформацію та нічого не забувати. Також у календарі є дні народження друзів і клієнтів. Часто виписую план на день у блокнот і викреслюю те, що зробила. Таким чином увечері немає відчуття, що щось не встигла або щось забула. Всі ідеї та нові плани я записую в телефон, потім переглядаю і переношу в календар для реалізації. Якщо щось можу зробити за 2 хвилини, то одразу це роблю, адже щоб занести це у план витратиться більше часу. Мій телефон завжди на беззвучному режимі. Якщо я чимось зайнята, то не відволікаюся, а тому швидше роблю важливе завдання. Також не відповідаю на дзвінки, якщо зайнята.

«Все починається з плану»

 

Наша команда і я не працюємо після 18:00, у свята, вихідні та свої дні народження. У рідких випадках маю робочі зустрічі на вихідних, розмови до 19:00 або увечері готую документи у справі. Такі правила дозволяють мати власну територію та надають можливість відновлювати сили. Я переконана, що якщо ти чогось не встигаєш у робочий час, то це означає, що погано плануєш. Звісно, до цього я прийшла не одразу. На щастя, у мене є команда, яка чітко та злагоджено працює, адже я переконана, що без делегування компанія не може існувати. Я знайшла однодумців і колег, які на роботі продуктивно працюють, а ввечері відпочивають.

«Режим дня»

 

Також потрібно себе відчувати. Якщо ви реально втомилися, захворіли, то вам потрібно у відпустки чи просто година тиші. Це потрібно робити, щоб з'явився ресурс. Я обов'язково щонайменше один раз на рік на 10‑14 днів «відключаюся від світу», їду на відпочинок, переадресовую телефон і не користуюся інтернетом. Цей час я називаю «хай весь світ зачекає», тому що мені потрібно перезавантажитися. Такий відпочинок дає мені великий ресурс сил, планів, натхнення. Я не переживаю, що можу щось пропустити або щось піде не так, поки я не на зв'язку, адже я не Бог. Навіть якщо щось піде не так, то я з цим впораюся, коли повернуся. Однак повернутися я маю наповненою силами, а якщо буду відволікатися на дзвінки, інтернет, пошту, месенджери, то просто даремно витрачу кошти на відпочинок. Знаєте, навіть рука до телефону не тягнеться.

«Перезавантаження»

 

Я вважаю, що ми завжди маємо достатньо часу на те, що дійсно для нас є важливим. Адже якщо щось не є нашим пріоритетом, то на це немає ні часу, ні бажання, навіть якщо ви цього не усвідомлюєте. Усвідомлений пріоритет дає нам сили, натхнення, запал та орієнтири.

«Пріоритети»

 

Для мене важливою є чіткість. Для того щоб щось отримати, потрібно поставити ціль, прописати план та кроки. Я люблю «їсти слона частинами», для досягнення кожної цілі маю план та завдання, які виконую регулярно. Це надає мені можливість вести кілька проєктів одночасно: компанія, жіночий клуб, комітет із сімейного права, бути експертом для ЗМІ, долучатися до реформування законів, відвідувати публічні заходи, виступати на форумах, писати статті та книги, навчатися.

«Їсти слона частинами»

 

Я вважаю, що наразі одним з найцінніших моїх надбань є свобода вибору. Я можу спілкуватися лише з тими людьми, з якими хочу, і брати тих клієнтів, яким довіряю і хочу допомогти. Це надбання дає мені сили та натхнення.

«Не спілкуйся з тим, хто тебе заганяє у стрес»

 

Я маю звичку розвиватися, тому щомісяця читаю в середньому дві книги, відвідую 4‑6 бізнес-форумів на рік, проходжу онлайн‑навчання, дивлюся майстер-класи та інтерв'ю з людьми, які мені цікаві, а також встигаю переглядати серіали й фільми. Все це у тих сегментах, де мої цілі та пріоритети, тому навчання допомагає рухатися до цілей.

«Час на розвиток»

 

Звісно, у мене щомісяця є ліниві дні, які я проводжу в ліжку, дивлячись кіно і серіали. Я думаю, що втома та виснаженість менше відчувається, коли горять очі від справи, яку ти вважаєш своєю місією, коли у тебе є час на роботу, на себе та родину, коли ти дистанціюєшся від людей, які приносять у твоє життя негатив. Тому для мене важливо оберігати себе від негативних впливів (я дуже рідко читаю і дивлюся новини), адже їх вистачає у професійному житті.

«Подалі від негативу»

 

Я намагаюся «легко» ставитися до того, що зі мною відбувається, і не драматизувати життя. Адже ми (жінки) точно знаємо, як можна з нічого влаштувати трагедію, а моє професійне покликання — не створювати проблему, а її вирішувати. Тому якщо з легкістю та креативом і повною концентрацією дивитися на проблему, то її вирішення точно настане, а якщо ні, то це не ваша проблема. Гумор завжди допомагає, адже якщо занадто серйозно ставитися до себе і до життя, то нерви не витримають. Я завжди кажу: «Перемагає той, у кого нерви сильніші».

Я із самоіронією ставлюся до себе, до своїх помилок і недоліків. Вважаю, що подобатися всім — це утопія. Головне — бути собою і людиною. Наприклад, є у мене бажання прокидатися 6:00 ранку, за два роки мені це вдавалося лише кілька разів. Проте я продовжую про це мріяти та щодня намагаюся о 22:00 лягти спати. Однак завжди щось заважає: то сон пройшов, то серіал цікавий, то від книги не відірватися, то вечірка ніяк не завершиться… От так і мучуся. Хоча точно знаю, що рано чи пізно я все-таки буду прокидатися о 6:00 і відчувати задоволення від того, що я це зробила. Так само з вивченням англійської. Думаю, планую вдосконалити мову та навчатися, але нічого не роблю і навіть не переживаю з цього приводу. Тому не все, що мені потрібно, я ставлю у свої пріоритети, оскільки інколи не хочу щось робити та в чомусь «напружуватися».

«Перемагає той, у кого нерви сильніші»

 

Сон — це важливий аспект «всевстигання». Для мене сон — це відпочинок, я намагалася спати від 4 до 9 годин на добу і зрозуміла, що 7 годин на добу для сну — це моя норма. Якщо сплю більше, то не можу «навести різкість», а якщо менше, то потім потрібно досипати. Інколи можу протягом дня задрімати на 10‑15 хв і сили прибувають.

«Сон важливий»

 

Я точно знаю, що якщо прийти в супермаркет голодною, без списку продуктів чи розуміння, що ти хочеш купити, то прийшовши додому зрозумієш, що купила не те і знову немає чого їсти. Тому завжди знайте, що ви хочете, і не зраджуйте своїм мріям лінню чи банальними відмазками. Життя — це те, що відбувається з нами сьогодні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати