31 травня 2023, 13:15

Розвідка з відкритих джерел: міжнародні реєстри як інструмент для юриста

Катерина Лихопека
Катерина Лихопека «Міллер» помічниця старшого юриста

Jun. Column


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для юристів та адвокатів вкрай важливо “тримати руку на пульсі” перед укладанням угод і договорів з контрагентами. Одним із інструментів “перевірки” іншої сторони чи опонента є міжнародний реєстр. Дізнатись кінцевих бенефіціарів компанії на Кіпрі та всю історію товариства за кордоном: які люди “стоять” за ними та коли проводився фінансовий аудит — усе це дозволяють зробити міжнародні реєстри. 

Найчастіше юристи використовують стандартні бази даних: Єдиний державний реєстр судових рішень, Судова влада, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень тощо. Але ці джерела містять базову інформацію і не дозволяють “копнути глибше”.

Про міжнародні реєстри як інструмент для роботи юриста розповідає помічниця старшого юриста ЮК “Міллер” Катерина Лихопека. 

Які міжнародні реєстри варто спробувати у роботі? 

Ми в “Міллер” користуємось як звичним YouControl, так і міжнародними реєстрами. Вони дозволяють отримати більше інформації і часто допомагають знайти унікальну інформацію про опонентів. Далі про 4 відкритих бази даних, які можуть ефективно допомогти у роботі над справами. 

 1. OpenCorporates 

Найбільша відкрита база даних компаній у світі. 

Дозволяє дізнатись статус компанії, адресу, дату створення та відомості, звідки інформацію було взято. Такий собі YouControl, тільки у міжнародній версії. Тут можна знайти багато цікавого про контрагентів. 

12) Offshoreleaks

База даних, що містить інформацію про понад 810 000 офшорних організацій, які є частиною усім відомих розслідувань Pandora Papers, Paradise Papers, Bahamas Leaks, Panama Papers і Offshore Leaks. Записи охоплюють понад 80 років до 2020 року та стосуються людей і компаній у понад 200 країнах і територіях.

Тут, наприклад, зберігається інформація і про прем’єр-міністра Арабських Еміратів, і про акції шейха Мохаммеда. Offshoreleaks може багато розповісти і про ваших контрагентів.

2

Потрібна інформація про митні процедури та імпорт/експорт товарів? Знайти її можете на одному із цих ресурсів. Доступ до усіх трьох застосунків платний, проте якість і кількість інформації справді цінна. Ось, наприклад, часткова статистика по компанії Google.

3

4) OCCRP

Якщо реєстри країни, яка вам потрібна, складно знайти, можна звернутись до OCCRP. Цей ресурс був створений журналістами для журналістів, але сучасному юристу варто про нього знати. За правильного використання тут також можна знайти потрібні дані як про клієнта, так і про контрагента чи опонента. 


4

Робота із міжнародними реєстрами — неочевидний, але дуже корисний інструмент у роботі юриста. Ми у “Міллер” використовуємо їх у більшості кейсів, адже часто це дає можливість знайти цінну для справи інформацію і дати найбільш ефективний результат клієнту. Міжнародні реєстри — це інструмент прозорості, доступності та довіри до правової інформації, а також для здійснення правового захисту та виконання правових процедур.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати