Jun. Column
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Для юристів та адвокатів вкрай важливо “тримати руку на пульсі” перед укладанням угод і договорів з контрагентами. Одним із інструментів “перевірки” іншої сторони чи опонента є міжнародний реєстр. Дізнатись кінцевих бенефіціарів компанії на Кіпрі та всю історію товариства за кордоном: які люди “стоять” за ними та коли проводився фінансовий аудит — усе це дозволяють зробити міжнародні реєстри.
Найчастіше юристи використовують стандартні бази даних: Єдиний державний реєстр судових рішень, Судова влада, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень тощо. Але ці джерела містять базову інформацію і не дозволяють “копнути глибше”.
Про міжнародні реєстри як інструмент для роботи юриста розповідає помічниця старшого юриста ЮК “Міллер” Катерина Лихопека.
Які міжнародні реєстри варто спробувати у роботі?
Ми в “Міллер” користуємось як звичним YouControl, так і міжнародними реєстрами. Вони дозволяють отримати більше інформації і часто допомагають знайти унікальну інформацію про опонентів. Далі про 4 відкритих бази даних, які можуть ефективно допомогти у роботі над справами.
Найбільша відкрита база даних компаній у світі.
Дозволяє дізнатись статус компанії, адресу, дату створення та відомості, звідки інформацію було взято. Такий собі YouControl, тільки у міжнародній версії. Тут можна знайти багато цікавого про контрагентів.
База даних, що містить інформацію про понад 810 000 офшорних організацій, які є частиною усім відомих розслідувань Pandora Papers, Paradise Papers, Bahamas Leaks, Panama Papers і Offshore Leaks. Записи охоплюють понад 80 років до 2020 року та стосуються людей і компаній у понад 200 країнах і територіях. Тут, наприклад, зберігається інформація і про прем’єр-міністра Арабських Еміратів, і про акції шейха Мохаммеда. Offshoreleaks може багато розповісти і про ваших контрагентів.
Потрібна інформація про митні процедури та імпорт/експорт товарів? Знайти її можете на одному із цих ресурсів. Доступ до усіх трьох застосунків платний, проте якість і кількість інформації справді цінна. Ось, наприклад, часткова статистика по компанії Google.
4) OCCRP