Коментарі

  • Подолін Микола

    адвокат, партнер «SYNEGOR»

    Міжнародні санкції та їх вплив на український бізнес

    01 квітня 2025 р., 12:56

    Санкції відіграють надважливу роль у сучасній міжнародній політиці, економіці і бізнесі, стаючи інструментом впливу на держави, компанії та окремих осіб. В умовах геополітичної нестабільності вони використовуються як альтернативний засіб до військових дій, сприяючи обмеженню доступу до фінансових ресурсів, технологій та міжнародних ринків.

  • Костенко Назар

    співзасновник «RED lawyers»

    Що робити, якщо ваш бренд незаконно використовують у росії?

    01 квітня 2025 р., 12:51

    В умовах повномасштабної війни між Україною та росією українські власники бізнесу стикаються з численними викликами, одним із яких є незаконне використання їхніх брендів на території країни-агресора. Фактична неможливість звернення до російських судів і санкційні обмеження ускладнюють захист інтелектуальної власності, проте варіанти протидії все ж є. Розглянемо, які правові механізми доступні українським компаніям, чиї торговельні марки незаконно використовують у росії.

  • Огриза Вікторія

    керівник юридичного департаменту компаній PepsiCo в Украї­ні

    Цінності як ключ до репутації та успіху бізнесу

    31 березня 2025 р., 18:53

    У сучасному світі репутація все ще має значення. Думка та уявлення людей про тебе є ключем впізнаваності і, як наслідок, впізнаваність, а іноді ценазивають «особистийбренд»,допомагає твоїй самореалізації. Репутація будує твоюмережу контактів,підсилюєкар’єрніможливостітаформуєпул стейкхолдерів.Щосаме тизакладаєшв репутацію, як тебе мають зчитувати колеги, клієнти і бізнес, залежитьвідвідповідейназапитання:чогоя хочу, яку користь принесу та що я хочу сказати.

  • Андріанова Тетяна

    керуюча партнерка «Аутсорсингова компанія Nota Group»

    Як я пройшла шлях від юристки до партнерки юридичної фірми

    31 березня 2025 р., 17:01

    Мій кар’єрний шлях у юридичній сфері розпочався зі звичайної мрії, яка з роками перетворилася на цілеспрямовану мету. Юриспруденція — це не просто професія, а складний, проте захопливий світ, де кожен день приносить нові виклики, потребує рішучості, стратегічного мислення та лідерських якостей.

  • Луценко Владислав

    адвокат «ADER HABER»

    Яка специфіка вилучення електронних інформсистем та мобільних терміналів систем зв’язку під час обшуку

    26 березня 2025 р., 18:24

    У світлі проведення правоохоронними органами масових слідчих та процесуальних дій спрямованих далеко не завжди на виконання завдань кримінального провадження, та під час яких здійснюються численні свавільні дії спрямовані на вилучення електронних інформаційних систем, комп’ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку (далі — електронні засоби), які доволі часто не мають жодного значення для кримінального провадження, а відтак, питання специфіки вилучення таких електронних засобів набувають актуального значення, адже постає питання можливості повернення такого майна.

  • Бондаренко Ігор

    старший юрист практики вирішення судових спорів, адвокат «RELIANCE»

    Резиденти Дія.City: бонус чи пастка? Як зміни в податках вплинуть на ІТ-компанії та їхніх працівників?

    26 березня 2025 р., 18:10

    З 8 лютого 2022 року державою започаткована спроба стимулювання розвитку вітчизняного приватного бізнесу в галузі інформаційних технологій шляхом послаблення податкового контролю в обмін на прозору діяльність виключно в певних видах діяльності.

  • Ілляшев Михайло

    керуючий партнер, заслужений юрист України, адвокат «ЮФ Ілляшев та Партнери»

    Спортивний арбітражний суд при НОК України: переваги та ефективність для спорту

    26 березня 2025 р., 15:06

    Спорт вже давно перестав бути лише змаганням — це масштабна динамічна індустрія, що переплетена з численними сферами: соціологією, економікою, правом тощо. Саме тому спортивні спори можуть мати різне предметне забарвлення — від дискваліфікації на змаганнях до порушень оренди спортивних об’єктів чи трансферу гравців.

  • Чернякіна Галина

    адвокат «Barristers»

    Нацгвардія та законопроєкт №10311: що приховано між рядків?

    25 березня 2025 р., 18:37

    Законопроєкт №10311 «Про внесення змін до Закону України «Про Національну гвардію України» (далі — законопроєкт) щодо вдосконалення правових засад застосування заходів примусу військовослужбовцями Національної гвардії України, був зареєстрований у Верховній Раді 01 грудня 2023 року.

  • Ханін Семен

    керуючий партнер, адвокат, к.е.н., заслужений юрист України «АМБЕР»

    Я тобі хеш-суму порахую

    25 березня 2025 р., 18:29

    Скільки разів правоохоронці та експерти порахували хеш-суму, неможливо визанчити. Саме стільки адвокати зауважували, що хеш-сума — це не електронний підпис, що має бути відповідно до закону. Але хто нас слухає? Адвокатура давно вже перетворилася на фіранку, на жаль.

  • Руденко Тетяна

    адвокатка у сфері захисту економічної конкуренції, публічних закупівель

    Нові технічні зміни в електронному каталозі - локалізація в запиті пропозиції постачальників

    25 березня 2025 р., 18:24

    Освоївши технічні зміни в електронному каталозі щодо запровадження забезпечення виконання договору в запиті ціни пропозиції та зазначення ціни за одиницю товару користувачі електронного каталогу Прозоро Маркет отримали нові зміни в роботі електронного каталогу, а саме зазначення локалізації в запиті пропозиції постачальників.

  • Лисенко Сергій

    заступник голови Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів

    Фраудаторність: ВС розмежував корпоративні акти і правочини

    25 березня 2025 р., 18:17

    Чи можуть рішення загальних зборів товариства вважатися правочинами? Чи має колишній учасник право оскаржувати дії ТОВ, які завдали йому шкоди? І які критерії дозволяють визнати правочин фраудаторним — укладеним з метою уникнення виконання зобов’язань?

  • Павлюк Назар

    приватний виконавець м. Києва, член Кваліфікаційної комісії приватних виконавців

    АРМА та арештоване майно: чи здатні приватні виконавці покращити управління?

    25 березня 2025 р., 18:13

    Останніми роками в Україні спостерігається стрімке зростання кількості арештованого майна, яке передається до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Це зумовлено як активізацією правоохоронних органів у боротьбі з економічними злочинами, так і загальною тенденцією до посилення контролю за майновими активами в кримінальних провадженнях.