30 квітня 2025, 15:32

Право, чутливість і безумовна любов

Опубліковано в Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України 2025

Ганна Гаро
Ганна Гаро «GARO Law Office» адвокатка, медіаторка, к.ю.н.

Минулий рік сміливо можна назвати роком справ GARO LAW OFFICE про усиновлення. Усиновлення — це про чутливість, народження серцем, безумовну любов, свідомий і безсвідомий вибір. «Ваша честь, шановні присяжні, думаю, що для мене як сімейного адвоката і для вас як для тих, хто вирішує майже щодня долі дітей, ці справи є більш психологічними, аніж юридичними. Хоча в юридичній площині такі справи вирішуються в найкращих інтересах дитини. І ці інтереси психологічно та юридично полягають в тому, щоб мати юридично батька як ще одного дорослого, як опору, як приклад, як цілісність. І це про безпеку дитини: передусім внутрішню, а далі — зовнішню, про безпеку у цьому світі. Прошу винести рішення, яким дозволити усиновлення та внести зміни до реєстру про батька. Давайте зробимо цей світ кращим» (моя промова в останній справі).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У 2024 році з’явилися запити щодо надання консультацій «Як діяти? Як вирішити?» у складних сімейних спорах, коли для вирішення запиту необхідно міксувати не юридичні, а більш психологічні та коучингові інструменти, навички сімейної медіації, що, по суті, є послугою конфлікт-коучингу та конфлікт-консалтингу. Це про мудрість вирішення конфліктів, оскільки кожен сімейний спір — це передусім психологія. Люди звертаються по допомогу і при вирішенні шкільних конфліктів, між родичами щодо виховання чи через спадщину, між сусідами, колегами, щодо медичних спорів з лікарями та клініками. Бо в основі це завжди про внутрішні конфлікти (складність прийняття рішення, роздратування на людей, події, дії, себе). При цьому я вчу не перекладати відповідальність, тож оплата послуг ще не дорівнює вирішення. І це працює — клієнт починає бачити себе в конфлікті зі сторони, включається, починає розуміти власні помилки та екологічно взаємодіяти з опонентом, відповідно змінюється емоційне тло у конфлікті та з’являються прийнятні для сторін варіанти для вирішення.

Такі запити клієнтів відкрили для мене шлях до подальшого навчання на програмах «Гештальт-консультант»,«НЛП-практик», «Практична психологія». Бонусами стали розвиток нових і поглиблення додаткових навичок та компетенцій для вирішення сімейних, спадкових і медичних спорів максимально у досудовому порядку, а також підвищення якості власного щоденного життя. Для прикладу, як це працює, наведу два кейси.

Перший. Запит батька звучав так: «Ми розлучилися перед війною, дружина виїхала з дітьми за кордон, відтоді я не знаю, де вони, і не маю можливості спілкуватися, утримання на дітей сплачую. Є відкриті судові процеси по спільному майну. Я страждаю. Допоможіть». Пройшов майже рік консультування по конфлікту. Дуже маленькими кроками намацано ниточку, психологічно побудовано можливу стратегію, надано підтримку в реалізації. І вуаля — тато спілкується з дітьми. А могли бути позови по графіку спілкування в Україні чи по Гаазькій конвенції за кордоном, які потім ще якось примусово виконувати. На це могли піти роки, при цьому діти дорослішають і вірять дорослому, який біля них, тож бажання чи спротив дітей будуть братися до уваги.

Другий кейс. «Анно, допоможіть змусити матір звітувати, в якій країні вони рятуються від війни та як зробити, щоб старша дочка (16 років) почала до чогось прагнути у своєму житті». «Розкажіть мені трохи про характери ваших дітей, а я трохи розкажу вам про безумовну любов. Нещодавно відкрила для себе про виховання: до семи років дитину виховують, із 7 до 14 батьки виступають коучами, з 14 до 21 — консультантами по запиту. Тож у вашому випадку уже все, — посміхаюся я, — термін виховання пройшов, а ваш тиск і вказівки будуть лише змушувати захищатися. Найкраще — це транслювати свою підтримку у будь-якому їхньому рішенні, виборах чи складній ситуації. Звичайно, юридично ви можете через запити і розшук дізнаватися, де ваші діти живуть, але ж ви з ними і так спілкуєтеся». Такою плюс-мінус була консультація. Чи була вона юридичною? Не дуже. Чи була це більше психологічна консультація? Так. Чи знайшов клієнт відповіді на болючі питання? Так.

І наостанок хочеться зазначити, що з’явилися сили і натхнення ділитися з колегами своїми інсайтами, що відкрило двері для невеличкого проєкту наставництва як нового поля для напрацювання добра. Створено групу в телеграм-каналі для адвокатів, які практикують і хочуть зростати у сфері надання правничої допомоги при вирішенні сімейних та спадкових спорів. Відбувається обмін корисною інформацією та надається індивідуальний чи груповий розбір або ж, за запитом, експертна оцінка у складних справах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати