02 жовтня 2017, 15:47

Майбутнє юридичної фірми

Опубліковано в №40 (590)

В'ячеслав Гнатюк
В'ячеслав Гнатюк «ENGARDE, АO» менеджер зі зв’язків з громадськістю

Юридична фірма як феномен є творінням людських рук, точніше – вона створена людиною. Тому на неї, незважаючи на всю унікальність, добре екстраполюються закони та правила, що регулюють діяльність інших феноменів, створених в результаті розвитку людини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однією з таких закономірностей є накопичення зайвого балансу в процесі розвитку організації. Чим довше організація існує, тим більший історичний тягар вона на собі несе. Щоправда, історичним може бути не лише тягар, але й здобуток. Вміння чітко зрозуміти, що для фірми є тягарем, а що – здобутком, а також позбавлення від першого є вкрай важливим. Отже, юридичні фірми, які навчаться глибоко розуміти свою природу, суть своєї діяльності та зможуть нещадно позбавитися тягаря, матимуть значну перевагу над конкурентами.

Також варто вказати на феномен інтернаціоналізації, який, безперечно, матиме все сильніший вплив на юридичний ринок України. Фірми, які не зможуть розробити власну стратегію інтернаціоналізації та запровадити її у свою діяльність, отримають поразку. Водночас фірми-інтернаціоналісти програватимуть в деяких аспектах, але загалом будуть у виграші. До 2025 р. в Україні з’являться нові юридичні гравці з-поміж глобальних лідерів. Для того щоб їм протистояти, українські юристи змушені будуть пропонувати ринку свою інтернаціональну пропозицію. В іншому випадку доведеться поступитися лідерством на ринку.

Важливість команди та її розвиток не можуть викликати заперечень. Адже щоб бути конкурентоспроможним у 2025 р., необхідно і весь час до того бути конкурентоспроможним. Саме командний дух, відчуття всіма працівниками фірми приналежності до великої справи, взаєморозуміння та допомога один одному в складних ситуаціях забезпечать сталий характер розвитку бізнесу.

Розвиток не лише власного бізнесу, але й ринку загалом – ще один ключ до лідерства. Фірми, які не боятимуться розумно ділитися з ринком своїми доробками, ідеями, можливостями та навіть капіталом, загалом лише виграють від цього. Та й насправді, якщо певна фірма «X і Партнери» інвестує інтелектуальні зусилля, час і фінансовий капітал у проведення конференції світового масштабу, то від цього виграє вся юридична спільнота України та, можливо, країн-сусідів. При цьому найбільшу перемогу отримають організатори, оскільки вони зростатимуть фахово як юристи, організатори та підприємці, які змогли зібрати кращих гравців своєї галузі та організувати обмін думками.

Так само і щодо юридичної освіти. Наразі жоден юридичний факультет приватних університетів не може конкурувати з державними грандами. Юридичні фірми, які фінансово та організаційно допоможуть створити такого конкурента державним ВНЗ або ж самі створять такий факультет, матимуть необмежений доступ до спеціально підготовлених юридичних талантів, а також значно підвищать рівень юридичної освіти в усій країні.

Нагадаємо, що минулого тижня у Лондоні відбувся Business Leadership Summit, організований The Lawyer, – щорічне місце зустрічі лідерів провідних юридичних фірм Європи. Цьогоріч юристи зібралися для пошуку відповідей на виклики та питання, пов'язані з формуванням нової моделі юридичної фірми 2025. Куди потрібно спрямувати зусилля, щоб залишатися конкурентоспроможними до 2025 року?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати