27 березня 2020, 12:45

ІТ-бізнес у карантин

Діма Гадомський
Діма Гадомський «Axon Partners» CEO

Технологічний бізнес, напевно, менше ніж інший бізнес (точно менше ніж юридичний) постраждав через карантин. Вони не просто вимушено розпустили людей працювати з дому, а вже давно працюють в системі управління, яка не зав’язана на особисте спілкування. Наприклад, одна з найдорожчих технологічних компаній родом з України – GitLab – працює розподіленими командами по всьому світу. Для тих, хто просто розпустив людей додому – це стрес, дискомфорт, проблеми з комунікацією і неминуче падіння продуктивності. Однак не у всіх однаково.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ось, що я останні два тижні спостерігаю по різних клієнтах і субіндустріях, в яких працює Аксон.  

Доставка

Тут все росло і до карантину. Тепер, очевидно, росте швидше. Якщо карантин продовжиться на 3-4 місяці, то я подамся в кур’єри. Зрештою, буду як кобзар – розносити не тільки їжу та алкоголь, а також юридичні новини від дверей до дверей. 

Продуктові компанії

Все залежить від індустрії, в якій працює компанія. Ростуть геймдев, азартні ігри, порнографія, онлайн навчання. Падають сервіси для ресторанів. 

Коворкінги

На жаль.

Медіа

Біда.

Інтегратори

Ця індустрія досі не оговталася від спаду 2014-2015 рр. Оскільки інтегратори працювали на державних замовленнях та закладали у вартість послуг свої відкладені ризики (вибачте, не знаю, як краще це назвати), то після революції всі ці схеми зруйнували нові чиновники. Ті інтегратори, які не були пов’язані з ризикованими державними контрактами, звузили спеціалізацію, значно виросли в людях і до тепер добре почувалися. 

Карантин вони переживають спокійно, оскільки були готові до віддаленої роботи. Далі все для них залежатиме від індустрій, в яких вони спеціалізуються. Той, хто працює з банківською сферою, виживатиме настільки, наскільки виживуть банки, і так далі.

ІТ-аутсорс

Публічні компанії, які мають великі офіси в Україні, вже два тижні штормить: акції то падають, то ростуть. Загалом, відбувається те саме, що й з іншими технологічними компаніями. Це зовнішня сторона.

З внутрішньої сторони у великих аутсорсерів є великі й довгі проекти, які поки що ніхто не заморожує. Короткі тим паче не зупинятимуть. Думаю, найближчі кілька місяців вони протримаються. Однак далі все залежатиме від продовження карантину, адже тільки бек-енд цього бізнесу добре працює віддалено. Фронт-енд все одно потребує конференцій, мітапів та особистих зустрічей з потенційними клієнтами.

Інвестиції

Криза – це чудова можливість для інвесторів купити недооцінені активи. У багатьох стартапів зараз будуть великі касові розриви, тому впевнений, що інвестиційна активність не припиниться.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати