01 квітня 2014, 11:49

Що є торговельною маркою в Україні

Опубліковано в №14 (408)

Ольга Прокопчук «Профіт­Консул, КФ» Юрист

Сучасний ринок переповнений різноманітними видами товарів і послуг. Для того щоб споживач міг відрізнити і віддати перевагу найбільш, на його думку, якісному та невластивому товару чи послузі, використовуються товарні знаки або, як їх ще називають, – торговельні марки. Торговельною маркою є будь-яке позначення або система позначень фірми або її товарів і послуг, виконаних у певному графічному стилі. За її допомогою можна відокремлювати товари та послуги, вироблені однією особою, від товарів і послуг, вироблених іншими особами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Уся суть і важливість полягає в тому, що добре розроблена марка привертає увагу покупців, формує позитивний образ виробника, вказує на якість продукції і, звичайно ж, приносить хороші гроші. У повсякденному житті як визначення для торговельних марок можна зустріти різні назви: логотип, емблема, корпоративна або фірмова марка, бренд, торговельна марка, товарна марка, торговельний знак, слоган, фірмовий знак.

В Україні на законодавчому рівні закріплено поняття «знак для товарів і послуг». У Законі України «Про охорону прав на знак для товарів і послуг» сказано, що знак для товарів і послуг – це позначення, за допомогою яких товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб. Для загального розуміння розглянемо детально:

-                   бренд – зазвичай так називають вже розкручену торговельну марку, яка вже має репутацію серед споживачів і завоювала певний сегмент ринку;

-                   фірмовий знак – це унікальний графічний елемент, який зазвичай розташований поряд з назвою компанії. Може використовуватися окремо;

-                   логотип (грец. «logos» – слово, «typos» – відбиток) – спеціально розроблена, індивідуально стилізована форма назви підприємства, часто в оригінальному дизайнерському образі;

-                   знак обслуговування – це торговельна марка, яка використовується щодо послуг, а не до товарів;

-                   слоган – короткі фрази, які покликані підкреслювати деякі якості і характеристику товару або підприємства в цілому.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати