30 квітня 2013, 15:32

Поновлення на роботі працівника, звільненого у зв’язку зі скороченням штату, у судовому порядку

Практичні рекомендації

Опубліковано в №18 (360)

Станіслав Коваленко «АурумЛекс, ЮФ» Керуючий партнер

Як відомо, одним з негативних наслідків економічної кризи В країні є масові звільнення фахівців. Нерідко такі звільнення відбуваються без належного дотримання приписів законодавства, зокрема щодо процедури звільнення. Розглянемо один із прикладів такого порушення при звільненні працівника у зв’язку зі скороченням штату на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Звернення звільненого працівника до суду

Звільнений працівник, який вважає дії роботодавця незаконними, має право, користуючись загальною нормою ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) та в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду із позовною заявою про поновлення на роботі.

При цьому відповідно до ст. 233 КЗпП України у справах про звільнення працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в місячний строк із дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. У разі пропуску з поважних причин вказаного місячного строку відповідний суд може поновити ці строки на підставі ст. 234 КЗпП України.

Під час підготовки позовної заяви необхідно врахувати всі бажані позовні вимоги, які працівник хоче висунути до роботодавця у зв’язку із незаконним звільненням. Такими вимогами, окрім негайного поновлення на роботі, можуть бути:

–          стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу до дня поновлення на роботі;

–          відшкодування моральної шкоди;

–          стягнення витрат на правову допомогу, якщо така допомога буде надаватися працівникові.

До позовної заяви необхідно додати всі можливі докази, які можуть вплинути на всебічний розгляд справи судом та на прийняття обґрунтованого справедливого рішення. Як мінімум, бажано надати суду копії всіх наказів роботодавця, які пов’язані з процедурою звільнення, копії трудової книжки і паспорта працівника, копії документів, що підтверджують завдану моральну шкоду, а також копії документів, які доводять факт здійснення працівником витрат на правову допомогу.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин, судовий збір не справляється.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати