04 червня 2019, 11:57

Експати в Україні

Особливості умов виплати зарплати іноземним працівникам

Опубліковано в №23 (677)

Максим Лєщинський
Максим Лєщинський «консалтингова компанія EBS» старший юрист
Ярослав Тимощук
Ярослав Тимощук «консалтингова компанія EBS» юрист

Сьогодні все більше українських роботодавців залучають у свої компанії іноземних фахівців. Відкритість кордонів та необхідність постійного розвитку неминуче впливають на реалії нашого економічного та суспільного життя, що тягне за собою, окрім іншого, лібералізацію українського законодавства. Як наслідок, 27.09.2017 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В межах змін, які вносяться цим документом, було суттєво спрощено процедуру отримання дозволу на застосування праці іноземців, яка передбачена в Законі України «Про зайнятість населення». Проте у зв'язку із зазначеними вище змінами актуальним стало питання розміру заробітної плати, яку необхідно виплачувати іноземцям.

Згідно з новими правилами, роботодавець може отримати дозвіл на застосування праці іноземців (далі — дозвіл), за умови виплати заробітної плати у таких розмірах:

  • не менше ніж 5 мінімальних заробітних плат (станом на 01.01.2019 р. — 20 865 грн) іноземним найманим працівникам у громадських об'єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;
  • не менше ніж 10 мінімальних заробітних плат (станом на 01.01.2019 р. — 41 730 грн) для всіх інших категорій іноземних громадян.
Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати