14 вересня 2020, 15:29

Реєстрація шлюбу з іноземними громадянами

Опубліковано в №17 (723)

Марина Волошина
Марина Волошина «АО «Правовий аспект»» адвокат

Ще давньогрецький мислитель Платон зазначав, що у добре влаштованій державі першими законами повинні бути ті, які регулюють шлюб. І це цілком закономірно, адже ні людина, ні сім’я не можуть існувати в суспільстві самі по собі. А найважливішою передумовою виникнення сім’ї, її основою є шлюб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законодавство майже всіх країн світу гарантує право на шлюб, але розбіжності внутрішнього матеріального права є причиною численних колізій вітчизняних та зарубіжних правових норм.

Ст. 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України (за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України). Ст. 51 Конституції визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. Ст. 21 Сімейного кодексу України передбачено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати