09 квітня 2013, 10:42

Нерухомість і будівництво

Обговорення практики та правозастосування в Україні

Опубліковано в №15 (357)

Нещодавно в одному з інтерв’ю, опублікованому в «Юридичній газеті», прозвучала думка про те, що будівництво додатково розвиває понад 20 суміжних галузей. Отже, можна з упевненістю говорити про соціальну значущість цієї сфери.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як відомо, активними учасниками процесу будівництва є й юристи, оскільки правовий супровід об’єктів будівництва потребує досконалого володіння знаннями з багатьох галузей права. Тож 22 березня в Києві відбулася І Конференція з нерухомості та будівництва, учасники якої отримали змогу поділитися власним досвідом із супроводу будівельних проектів, а також обговорити застосування нового законодавства щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Андрій Кошиль, президент Асоціації «Земельна спілка України», під час свого виступу окреслив особливості реєстрації земельних ділянок, передбачені законодавством з 1 січня 2013 року.

Зокрема, пан Кошиль зазначив, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку за місцем її розташування відповідним державним кадастровим реєстратором територіального органу центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у містах Києві та Севастополі, містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення, районі.

Внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей у складі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальних органів здійснюються державними кадастровими реєстраторами, які є державними службовцями.

Безпосередніми функціями державних кадастрових реєстраторів доповідач визначив:

– здійснення реєстрації заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей;

– перевірка відповідності поданих документів вимогам законодавства;

– формування Поземельних книг на земельні ділянки, внесення записів до них, забезпечення зберігання таких книг;

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати