Фармацевтичний бізнес – тематика досить специфічна. Останні роки в Україні фармацевтична галузь зазнає дедалі більше нормативних змін, що, у свою чергу, потребує втручання юристів з метою підтримання діяльності фармбізнесу в належному стані. Тож на сьогодні на сайтах багатьох юридичних компаній з’являється така галузь права, як фармацевтичне право, або ж інформація про те, що юристи цієї фірми спеціалізуються на супроводі фармацевтичного бізнесу. Проте навіть у експертів з фармацевтичного права подекуди виникає низка питань щодо правозастосування та вирішення окремих проблем у цій сфері.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У зв’язку з цим Юридична компанія «Правовий Альянс» організувала та провела конференцію «Фармбізнес: Висновки 2013 – Очікування 2014», яка стала площадкою для обміну досвідом і думками серед експертів з правових питань фармацевтики.
Зокрема, під час своєї презентації партнер ЮК «Правовий Альянс» Олексій Бежевець вказав на актуальні питання промодіяльності фармацевтичних компаній в 2013му та 2014 роках.
Досить цікавою є новація щодо виписування рецептів лікарських засобів. Відтак у загальному правилі, що закріплене у Наказі Міністерства охорони здоров’я України № 360 від 19.07.2005 р. «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимогзамовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимогзамовлень зі змінами від 29.11.2013 р.», йдеться про те, що рецепт на лікарський засіб виписується із вказаною міжнародною непатентованою назвою (далі – МНН).
Винятком із загального правила є те, що рецепт на лікарський засіб виписується із зазначенням торгової назви, якщо він не має МНН, є біосиміляром, відпускається на пільгових умовах або безкоштовно та підлягає предметнокількісному обліку.