01 April 2025, 19:05

Перший етап проєкту ГО «Місто сили» «Право на відновлення» завершено: деталі

ГО «Місто сили» разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) завершили реалізацію першої стадії спільного проєкту «Право на відновлення» по юридичній допомозі цивільному населенню. 

Ключовим фокусом цього проєкту став весь спектр юридичних проблем людей на території Херсонської області. Мета - зафіксувати всі втрати, що виникли в результаті повномасштабного вторгнення і окупації, особливо внесення претензій українців до державного та Міжнародного реєстрів збитків.

За 6 місяців реалізації проекту було успішно опрацьовано 853 звернення громадян. Понад 70% звернень були пов’язані з житлом, землею та майном.

Голова ГО «Місто сили» Євген Гілін додає конкретики: «У грудні 2024 року ГО “Місто сили” долучилися до Координаційної платформи Міжнародного реєстру збитків для України, а 16 грудня 2024 року я взяв участь в першій робочій зустрічі цієї платформи. 

  • 17 січня подано першу заяву про втрату близької людини до Міжнародного Реєстру збитків на репарації Росії. Це категорія А2.1 «Смерть близького члена сім’ї», яка охоплює випадки втрати рідних та близьких через російську агресію після 24 лютого 2022 року.
  • Організували та провели зустрічі у Херсонському гуманітарному ХАБі «Вільні Разом» в м. Дніпро та з керівниками територіальних громад Херсонської області. Провели виїзні юридичні консультації в громадах Херсонської області.  Це все не рахуючи освітні консультативні вебінари, які юристи ГО постійно проводили для жителів Херсонщини. Ми вважаємо, що максимально виконали свою задачу в цьому проєкті».  

Жером Койзен, керівник проєкту «EMPOWER» зазначає: «Наша місія базується на двох стовпах: надати термінову допомогу тим, хто її потребує, через місцеві організації та забезпечити довгострокову стійкість шляхом розширення спроможностей українського громадянського суспільства за допомогою фінансування та розбудови потенціалу. Проєкт «EMPOWER» є доказом того, що можна і те, і інше: діяти зараз і будувати майбутнє».

Над проєктом з боку ГО працювало більше 20 працівників та волонтерів, включаючи досвідчених професіоналів в міжнародній юриспруденції. 

Проєкт здійснюється в межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати