26 вересня 2018, 11:16

«Забезпечення прав жінки – це ключ до позитивних змін у суспільстві»

Опубліковано в №39 (641)

Ольга Пампуха
Ольга Пампуха засновниця проекту European Women Expert Awards і президент Міжнародного жіночого експертно-правового союзу
Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора

Ольга Пампуха, засновниця проекту European Women Expert Awards і президент Міжнародного жіночого експертно-правового союзу, переконана, що досягнення, ініціативи та щоденна копітка праця кожної жінки мають бути гідно оцінені. Міжнародна премія European Women Expert Awards покликана відзначити професійні здобутки жінок, зробити їх відомими та впізнаваними. Про цілі та місію премії, а також про майбутнє конкурсу читайте в інтерв’ю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Olha PampukhaПані Ольго, розкажіть, що надихнуло Вас на ідею проведення премії European Women Expert Awards. З чого все починалося?

- Я завжди була переконана, що забезпечення прав жінки – це ключ до позитивних змін у суспільстві. Так з’явилася ідея заснувати Міжнародний жіночий експертно-правовий союз. Серед моїх знайомих дуже багато жінок, які своїм прикладом можуть надихнути кожного змінити цей світ. Мої знайомі – це лише капля в океані! А скільки є ще таких, які мені невідомі. Мені хочеться, щоб про них знала не лише я, але й увесь світ. Міжнародна премія European Women Expert Awards покликана відзначити професійні здобутки жінок і зробити їх відомими та впізнаваними.

- Розкажіть читачам про цілі премії та її місію. В чому вони полягають? Чим ця тема привернула Вашу увагу?

- Звичайно, головна ціль проекту – це увага до жінки. Ми хочемо відзначити працю тих жінок, які своїми вчинками реально змінюють світ на краще. Наші претендентки – це справжні професіонали своєї справи, але світ про них знає ще зовсім мало. Я була дуже здивована, коли ми почали опрацьовувати базу, адже знайшлося стільки жінок, які досягли шаленого успіху, але про них ніхто ще не говорив. Але їхні відкриття! Їхня праця! Про них мають знати всі! Кожна з них надихає своєю незламністю та цілеспрямованістю. Я хочу про це говорити, тому що вони своїм прикладом можуть надихнути кожного, підштовхнути до рішучих дій, підняти руки тим, хто їх опустив, і вселити в серце неосяжну віру в себе.

- В чому змістовна складова конкурсу? Які етапи він має та якого типу завдання включає? Хто складає ці завдання?

- Премія European  Women Expert Awards покликана розповісти про найуспішніших представниць бізнесу, жінок-лідерів у таких сферах як юриспруденція, наука та освіта, медицина, маркетинг і PR, а також про активних громадських діячів.

Конкурс проводиться у три етапи. Згідно з процедурою рейтингування, претендентки мають заповнити анкету, зазначивши всі свої успіхи та досягнення, написати коротке есе на тему «Успіх без перешкод. Що я зроблю, якщо не буде існувати рамок?» та пройти оцінку Експертною і Редакційною комісіями. Хочу зазначити, що участь у премії – безоплатна. Кожна ділова та успішна жінка може стати частиною проекту.

Експертна та Редакційна комісії оцінюють роботи щодо їх змісту, ідей та методів реалізації, можливості мислити широко і масштабно, застосовуючи свої знання та досвід. Комісія визначає переможниць номінацій, які будуть нагороджені на гала-вечорі премії.

Чи передбачена експертна група? Як відбувалося її формування? Хто входить до складу експертної групи?

- Роботи учасниць оцінюватимуться авторитетним журі, до якого увійшли адвокати, судді, експерти номінованих галузей, редактори відомих видань, журналісти, бізнесмени, діячі культури з США, Франції, Бельгії, Швейцарії, Італії, Польщі, Румунії, Казахстану, Китаю, Греції та України.

Ми дуже серйозно підійшли до створення Експертної та Редакційної комісій, адже оцінювати професіоналів повинні лише професіонали. У нашому виборі ми керувалися трьома основними критеріями: професіоналізм, авторитетність та об’єктивність думки. Нашим завданням було знайти тих, хто зміг би належно оцінити внески наших претенденток у розвиток суспільства. Зараз я бачу, що ми з цим завданням успішно впоралися. Загалом, ми розраховували лише на європейських партнерів, але я була приємно вражена, коли на наші запити відповіли з Америки та навіть з Китаю!

Серед цілей сталого розвитку важливе місце відводиться забезпеченню гендерної рівності, розширенню прав і можливостей всіх жінок. Чи доводилося Вам у своїй професійній діяльності зіштовхуватися з проблемами гендерної рівності? Чи існує проблема гендерної рівності в Україні?

- У своєму житті я постійно зіштовхуюся з проблемами гендерної рівності (особливо в Україні). Не знаю, з чим конкретно це пов’язано. Можливо, з нав’язаним ще з часів СРСР культом жінки-матері, яка повинна покірно сидіти вдома, народжувати дітей і чекати чоловіка з роботи, а в ролі керівниці якоїсь великої справи вона не сприймається. Таке ставлення змінює жінку. Діловій жінці постійно потрібно доводити собі й суспільству, що вона на своєму місці, що вона сильна, що вона може.

Дуже важко в таких умовах зберегти свою жіночність, тому більшість сучасних бізнес-вумен мають чимало рис, характерних для чоловіків. Конкретний вибір життєвого шляху жінка робить сама відповідно до своїх особистісних рис, смаків та вподобань. Однак можливість цього вибору залежить від того, яку економічну та моральну підтримку надає їй держава і суспільство на кожному з обраних нею шляхів. Тому наш проект покликаний показати світу, що жінки також можуть бути авторами великих справ, що вони здатні змінити світ своїми тендітними руками.

В європейських країнах у політиці та бізнесі є поняття гендерних квот. Чи потрібно вводити такі квоти в Україні?

- Звісно, потрібно. Жінка завжди та всюди залишається жінкою (навіть у політиці). В Україні чоловіки «докерувалися». Погляньте на нашу владу і порахуйте, скільки там представниць жіночої статі. В Україні існує тенденція дискримінації жінки в політиці, а даремно. Адже лише жінка завжди може знайти вихід із будь-якої ситуації, оминути гострі кути, посіяти добро там, де завжди панувала агресія. Якщо споконвіку вважалося, що жінка – берегиня роду, то чому вона не може бути берегинею миру і спокою цілого народу?

YAG_0365-1.a76ef047d8d24c03823acdf41c4ee7c8 - Пані Ольго, розкажіть про себе. Як Вам вдається зберегти баланс між професією та особистим життям?

- Моє життєве кредо – цінувати життя в усіх його проявах та з користю проживати кожну хвилину. Я виросла у простій сім’ї в м. Генічеськ на березі Азовського моря. Моя мама була вихователькою в дитсадку, а тато – будівельником.

Батьки завжди тяжко працювали заради того, щоб ми з братом ні в чому не відчували потреби. Вони не цуралися роботи, подавали нам приклад працьовитих і цілеспрямованих людей. Вони вміли поєднувати роботу і сім’ю. Ми ніколи не відчували себе забутими. Батьки змогли виховати нас на своєму прикладі.

Ще змалечку ми розуміли, що «без труда не витягнеш і рибки…». Тому влітку ми з братом ходили на берег моря, брали у рибаків відрами рибу, засушували її вдома, а потім продавали. Гроші завжди ділили порівну (такі собі бізнес-партнери) (посміхається – ред.). Я знала, що моя праця завжди буде винагороджена, якщо не матеріально, то морально. Я допоможу мамі зробити роботу, а вона натомість зможе провести більше часу з нами. Я завжди на совість роблю всю роботу, за яку беруся. Це відображається скрізь: і вдома, і на роботі, і у відносинах з близькими.

З моїм чоловіком ми не лише подружжя, але й бізнес-партнери, тому сімейні цінності ми перенесли в бізнес, побудувавши його на принципах взаємоповаги та взаєморозуміння. Я завжди готова підтримати чоловіка, дати мудру пораду, сказати правду про той чи інший проект (так само, як і він). Ми ніколи особливо не сварили своїх дітей, ми знали, що модель їхньої поведінки – копія нашої. Колись навіть вчителька мого старшого сина подзвонила мені з подякою за його виховання. Він завершив шкільний конфлікт не бійкою, як це робить більшість хлопчиків у шкільному віці, а словами. На моє запитання про те, чому він зробив саме так, син відповів, що ніколи не бачив, щоб тато вирішував свої проблеми агресією або силою, тому він зробив так, як тато. Зараз я пишаюся своїми трьома синами. Кожного дня бачу в них частинку себе і чоловіка. Я думаю, що ми зробили все правильно.

Що для Вас означає успіх? Які його основні складові?

- Більшість людей вважають успіхом певний перелік матеріальних благ: будинок, квартира, машина тощо. Для мене успіх – це життя у повній гармонії з собою. Приголомшливий успіх складається з безлічі маленьких вчинків. Зараз, обертаючись назад на своє життя, я розумію, що я успішна жінка. У мене чудовий чоловік, троє прекрасних синів, живі батьки, я маю можливість займатися тим, чим хочу, я люблю те, чим займаюся, мої бажання не йдуть у розріз з моїми можливостями. Чи бажаю я ще чогось? Так! Адже успіх – це постійна кропітка праця і невпинний рух уперед. Я звикла вдосконалюватися завжди та в усьому. Світ такий мінливий, він відкриває безліч можливостей лише тим, хто встигає за його швидкою ходою.

- Що для Вас є джерелом натхнення?

- Я звикла бачити прекрасне у простих речах, дарованих мені життям. Коли я відчуваю творчу кризу, то беру квиток до батьківського дому. Дорога навіює мені купу нових ідей, а прибувши на місце, я можу їх вдосконалити. Побувавши у стількох місцях, об’їздивши півсвіту, я не припиняю насолоджуватися красою свого рідного Азовського моря. Воно мені, як бальзам на душу. Мої колеги вже знають, якщо у мене нескінченний потік нових ідей, це означає, що я побувала вдома.

- Що можете порадити сучасним жінкам, які хочуть досягти успіхів у карєрі?

- Моя порада – не зупинятися на досягнутому і не зраджувати своїх мрій. Життя – це як злітна смуга. Бувають приземлення, а бувають шалені польоти. З цим потрібно змиритися і не зважати на життєві негаразди, адже лише найсильніші завжди досягають успіхів у всьому.

- Трохи про плани на майбутнє. Що плануєте на найближчий рік? Яким Ви бачите майбутнє конкурсу?

- Мої плани на майбутнє – постійний розвиток і рух уперед. European Women Expert Awards – це довгостроковий міжнародний проект, який в цьому році стартує з України, але в майбутньому церемонія нагородження учасниць проводитиметься в країнах ЄС. Результатом цього проекту стане не просто визначення лауреатів премії, але й створення міжнародної професійної спільноти жінок-експертів по всьому світу.

European Women Expert Awards – це щорічний майданчик для налагодження міжнародних зв'язків, знайомств, обміну досвідом та нетворкінгу. Тому звертаюся до жінок, які мріють отримати міжнародне визнання своїх досягнень, вже сьогодні подати заявку на Міжнародну Премію EUROPEAN WOMEN EXPERT AWARDS 2018! Я переконана, що досягнення, ініціативи та щоденна копітка праця кожної жінки повинні бути гідно оцінені. Настав час заявити про себе не лише в Україні, але й у Європі!

Для отримання інформації щодо подачі заявки на включення до переліку кандидатів European Women Expert Awards необхідно написати на пошту Оргкомітету проекту: iwelunion@gmail.com.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати