10 лютого 2021, 10:39

«Шлях до партнерства полягає у додатковій цінності, яку я приніс за цей час, та моєму внеску в команду»

Опубліковано в №3 (733)

Денис Шкаровський
Денис Шкаровський «VB PARTNERS» партнер, адвокат
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

У листопаді 2012 р. в компанію VB PARTNERS прийшов стажер Денис Шкаровський. Через 8 років, у грудні 2020 р. компанія повідомила про розширення управлінської команди — радник Денис Шкаровський отримав статус партнера. Якими професійними подіями були наповнені ці 8 років практики? Чому у Дениса за цей час ніколи й думки не виникало спробувати свої сили в іншій юридичній фірмі? Які нові обов'язки та наскільки амбітні цілі приніс новий статус? Про все це читайте у нашому інтерв'ю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Шкаровский VB 2

— Ви почали кар'єру в VB PARTNERS ще зі студентської лави 8 років тому. Сьогодні Ви партнер. 8 років — це багато чи мало за Вашими відчуттями? Стати партнером — це було Вашою ініціативою чи пропозицією з боку керівництва компанії?

— Я прийшов у компанію в листопаді 2012 р. стажером. За 2,5 роки привів перших «своїх» клієнтів, а за 4,5 роки став адвокатом. На початку 2017 р. мені запропонували визначитись з подальшим розвитком у компанії в перспективі 3–5 років. Це вимагало переходу на новий рівень професії — почати керувати проєктами та підлеглими, брати на себе відповідальність за процес та результат. 2017 р. був «іспитовим», після чого мені запропоновували рухатись далі на посаді радника. І на початку грудня 2020 р. мене було запрошено в партнерство.

Я переконаний, що шлях до партнерства визначається не днями чи роками. Адже це не чергове підвищення в посаді. У моєму випадку шлях до партнерства полягає у додатковій цінності, яку я приніс за цей час, та моєму внеску в команду. За відчуттями пройшло набагато більше, ніж 8 років. Робота у VB PARTNERS дуже динамічна — молодий спеціаліст отримує можливість працювати в найскладніших та найгучніших проєктах, зростати в рази швидше, ніж однолітки.

— Ви досить довго працюєте в одній компанії. Для нашого конкурентного ринку поширені практика хантингу юристів і пошук «кращої долі» самими юристами шляхом зміни компаній. Що утримало Вас від такого вибору?

— За 8 років у мене майже не виникало наміру змінити місце роботи. Звичайно, за цей час були різні кризові моменти, але на сьогодні в мене навіть немає резюме, яке можна було б надіслати. Час від часу отримую пропозиції від інших компаній чи рекрутерів, та зазвичай рекомендую друзів чи колег, яких ці пропозиції можуть зацікавити.

У VB PARTNERS сформовані принципи, підходи, цінності команди, які я повністю розділяю. Більше того, я теж брав участь у їх формуванні. Один з основних принципів — Grow or Go, який визначає твій рух з командою або ні.

Компанія працює з топовими клієнтами, проєктами та справами. Це мотивує розвиватись у команді, а не шукати «кращої долі». Звичайно, не всі готові працювати в такому шаленому темпі, деякі наші колеги, отримавши досвід та навички, перейшли до більш спокійної роботи. Наприклад, у нас є клієнти, в яких на посадах керівників юридичних служб працюють наші колишні юристи чи молодші юристи. З іншого боку, деякі наші екс-колеги перейшли працювати в юридичні служби клієнтів, і ми дуже пишаємось їх успіхами.

Важливим питанням є відкритість у колективі, що дозволяє молодшому юристу прямо спілкуватись з партнерами з будь-якого питання та вирішити його. Для мене це мало суттєве значення та допомогло розвиватись в одній команді протягом усього часу.

— Звісно, універсального рецепту досягнення партнерства не існує, але юристу, який мріє стати партнером, цікава кожна індивідуальна історія успіху. Якою є Ваша?

— Як би банально це не було, але «успішного успіху» не існує. Будь- яке досягнення — це копітка праця над собою та поставленими завданнями. Партнер юридичної фірми, перш за все — експерт у своїй галузі. Ґрунтовні знання у сфері теорії держави і права — must have. Без цих знань неможливо стати експертом у жодній галузі права. Партнер має бути визнаний клієнтами та колегами на ринку. Крім того, партнер бутіка у практиках Dispute Resolution та White-Collar Crime має розумітися не тільки на профільній галузі, а й на корпоративному, податковому, антиконкурентному, банківському законодавстві та інших галузях, спілкуватись з клієнтом однією мовою корпоративного, а не «кримінального» світу.

По-друге, партнер — це бізнес-одиниця юридичної фірми, завданням якої є генерація доходу. Це також вимагає спеціальних бізнес-знань та навичок. У моєму випадку спочатку це було навчання під керівництвом партнерів, пізніше — самостійне керівництво проєктами, в які мене залучали. Наступний етап — залучення клієнтів та клієнтменеджмент. Зараз молодші колеги проходять цей шлях під керівництвом партнерів.

— Як змінилось Ваше коло обов'язків та «фронт робіт» у статусі партнера? Розкажіть про роботу з командою.

— Я перебував у статусі радника 2 роки і вже тоді виконував певний обсяг робіт, пов'язаних з генерацією доходу та навчанням колективу. Звичайно, у статусі партнера моя функція стала більш самостійною. У нашій компанії кожен працівник закріплений за одним або двома партнерами, які слідкують за навантаженням, виявляють складнощі, допомагають їх долати та навчають працівників. Одне з ключових завдань партнера — слідкувати за навантаженням, не допускати надмірної кількості завдань чи проєктів у юристів, допомагати у їх професійному розвитку. Серед іншого, партнер відповідальний за зростання юриста в команді. Якщо юрист не росте, партнери «спитають», перш за все, з відповідального.

Шкаровский VB

— Завдання партнера — розвиток спільної справи, пошук можливостей, створення нових послуг. Розкажіть про свою практику.

— 6 років тому ми вирішили відійти від моделі компанії full- service та сконцентрувались на розвитку юридичного бутіка у двох практиках: Dispute Resolution та White-Collar Crime. Як адвокат я працюю в обох напрямах. 2 роки тому ми також побачили перспективу розвитку практики Investigations (корпоративні розслідування), і я взяв на себе відповідальність за розвиток цього напряму. Оскільки він лише розвивається, сьогодні моя основна робота знаходиться у ключових для компанії практиках.

Підхід нашої компанії — проактивність. Це стосується як супроводу проєктів, так і розвитку бізнесу. Ми не чекаємо, доки нам надійде запит про надання консультації чи участь у тендері. Навпаки, завдання клієнтського менеджера — відслідковувати бізнес клієнта та знаходити точки, в яких ми можемо допомогти. Це може бути як внесення змін до статуту, яке буде зроблене нами як client-care, так і нівелювання істотного кримінально-правового ризику, повідомлення про початок захисного розслідування щодо його товарів, подання істотного позову чи відкриття виконавчого провадження з рейдерською метою.

— Розкажіть детальніше про розвиток нового напряму Investigations. Що він таке у межах вашої компанії та на ринку в цілому? Наскільки він конкурентний? Хто клієнт цієї практики?

— Цей напрям новий для українського ринку. Фактично він відділився від функцій юридичних служб чи радників та функцій служб безпеки й існує на їх межі. Ця практика потребує не лише комплексних знань та навичок в юриспруденції, а й розуміння слідчої роботи, знань у галузі економіки та бухгалтерського обліку, підтримки технічних спеціалістів та аудиторів. Завдяки тому, що ми є адвокатами в кримінальних справах, під час розслідувань ми формуємо доказову базу для подальшого притягнення шахрая до відповідальності.

Тобто ми не лише робимо для клієнта звіт з викладенням фактів та припущень, але й відразу пропонуємо наступні після розслідування шляхи — наприклад, звернення з позовом про відшкодування збитків або ініціювання кримінального провадження.

Запит на послуги безпеки, в т. ч. проведення корпоративних розслідувань зростає з кожним роком, але зараз на українському ринку практично немає конкуренції. Ті компанії, які сьогодні надають ці послуги в Україні, формують попит на ринку. Клієнтами практики є, перш за все, власники бізнесу або головні офіси міжнародних компаній, у другу чергу — топ-менеджмент великого українського бізнесу. Справа в тому, що велике шахрайство неможливе без участі топ-менеджерів, і у розслідуванні їх діяльності найбільше зацікавлені клієнти першої категорії.

— Поділіться своїми досягненнями та найбільш вдалими кейсами за останній час.

— Специфіка практики Investigations у тому, що клієнти, як правило, не хочуть надавати розголос виявленим фактам шахрайства, тому повідомити можу лише про кейси, які стали публічними, тобто в яких клієнт вирішив переслідувати шахрая. Наприклад, за результатом розслідування діяльності керівника групи компаній нами виявлені факти привласнення коштів. За цими фактами йому було повідомлено про підозру, а сам підозрюваний оголошений у розшук.

Щодо практики Dispute Resolution, то істотною перемогою в 2020 р. можу вважати отримання рішення Верховного Суду на користь акціонера банку «Преміум» у спорі, який тривав 4 роки. За наслідком розгляду справи рішення НБУ про ліквідацію банку було визнане протиправним та скасоване. Це дало можливість розпочати процес щодо стягнення збитків на користь акціонерів банку. Також ми виграли аналогічні справи щодо інших банків, але ще в апеляційному суді.

У практиці White-Collar Crime у 2020 р. нам вдалося закрити декілька кримінальних проваджень щодо клієнтів у зв'язку з відсутністю складу злочину. Як приклад, було закрито провадження щодо підозрюваної, яке тривало з 2018 р. Весь цей час вона перебувала в міжнародному розшуку, а влітку 2020 р. змогла повернутися в Україну.

— Партнерство — це вершина успіху? Яким бачите свій подальшим професійний розвиток?

— Стати партнером VB PARTNERS — це не лише отримати підвищення посади. Перш за все, це велика відповідальність перед командою. Тому це точно не вершина, а лише початок. Найближчим часом я не збираюсь змінювати рід занять чи переходити на державну службу. У моїх планах — розвиток VB PARTNERS. Звичайно, ми не збираємось поступатись місцем кращої фірми у практиці White-Collar Crime. При цьому суттєві зусилля будемо докладати і до розвитку напряму Investigations та посилення позицій у Dispute Resolution.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати