04 лютого 2014, 14:59

Найскладнішими є операції з рейдерського захоплення акціонерних товариств

Це зумовлено складним характером корпоративного управління та структури інтересів в акціонерному товаристві

Опубліковано в №05-06 (399-400)

Олександр Гарагонич
Олександр Гарагонич «Бі ен Сі, ЮК» Директор, член Громадської ради при НКЦПФР

Незважаючи на те, що в Україні декларується боротьба з рейдерством, протиправні захоплення акціонерних товариств тривають. Поширенню цього явища у сфері господарювання сприяє як недосконалість законодавства, так і корумпованість представників державних органів, судової системи і правоохоронних органів. Про основні схеми зловмисників та варіанти подолання рейдерства читачам «Юридичної газети» розповідає професор кафедри цивільного, господарського права та процесу Академії адвокатури України, директор Юридичної компанії «Бі ен Сі» Олександр Гарагонич.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Пане Олександре, як Ви можете охарактеризувати прийнятий Верховною Радою України 10 жовтня 2013 року так званий антирейдерський закон?

На мою думку, прийняття такого Закону істотно не вплине на результати боротьби з рейдерством в Україні. Разом з тим, окремі нововведення, що запроваджуються законодавцем цим нормативно­правовим актом, заслуговують на увагу.

Так, викладення у новій редакції п. 4 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК) поширить поняття корпоративного спору, який може розглядатися господарським судом тільки за місцезнаходженням підприємства, окрім господарських товариств і на інші види корпоративних підприємств (кооперативи, колективні сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства тощо).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати