02 квітня 2020, 12:46

«Мій досвід: як я використовую систему PravoSud у повсякденній практиці»

Володимир Тимошенко
Володимир Тимошенко «MORIS» партнер, керівник практики WCC

Як система пошуку та аналізу судової практики PravoSud стала незамінним інструментом у повсякденній роботі адвоката з 30-річним досвідом роботи, а також як нові технології дозволяють отримувати додаткові переваги над опонентами в судах, розповідає партнер адвокатського об`єднання, керівник практики WCC «Moris Group» Володимир Тимошенко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


photo_2019-11-29 08.07.51

– Розкажіть, як і чому Ви вирішили користуватися системою PravoSud?

– Почну з того, що пошук правової інформації – це значна частина моєї роботи як практикуючого юриста. Щотижнево я на це витрачаю щонайменше 1,5 години. Я почав користуватися програмою PravoSud приблизно через 4-5 місяців після перегляду про неї новини на одному з юридичних інформаційних сайтів.

– Чи користувалися Ви раніше програмами для пошуку судової практики?

– Я постійно користуюся програмами так званого «legaltech». Тому майже всі подібні програмні продукти в Україні вже протестував у роботі. Спочатку користувався системою «Право», потім її наступником – ipLex. Зараз постійно використовую сервіси ЛІГА: ЗАКОН і ZakonOnline. Кожна програма має свої плюси та мінуси, свій функціонал, тому часто доводиться відкривати на комп`ютері одразу декілька вкладок із програмами, а це не завжди зручно. Тому я почав шукати більш новий, сучасний інструмент аналітики та знайшов – PravoSud вигідно відрізняється за переліком опцій пошуку; тут використані вже нові машинні алгоритми, що дуже імпонує. Наскільки мені відомо, ініціаторами та учасниками розробки програми є практикуючі юристи, тому це суттєво вирізняє програму від інших.

– Які Ви вбачаєте переваги користування системою PravoSud?

– Хочу відзначити велику базу документів і швидкість роботи в цій програмі. Вона інтуїтивно зрозуміла й дуже корисна кожному практикуючому юристу. Сьогодні адвокат вже не може працювати як раніше: законодавство та кодекси змінюються дуже динамічно, а нові ІТ-технології значно полегшують нам життя. Цим гріх не скористатися.

– У чому полягає зручність подібних програм?

– Як я вже зазначав, сучасна вимога часу – оперативність. Кожна хвилина для правника – на вагу золота. Я знаю чимало адвокатів, які використовують лише відкриті реєстри та бази інформації. Однак це години роботи, пошуку і самостійної аналітики. Мені вже не потрібно носити з собою стоси паперів, тепер все маю під рукою – в мобільному телефоні, що суттєво розширює можливості. Можна за хвилину не лише переглянути документ у програмі PravoSud, але й зберегти, скопіювати, переслати його на пошту клієнтові тощо.

2 (1) – Якими функціями PravoSud Ви користуєтеся найчастіше?

– Переважно використовую функції пошуку та моніторингу. У своєму особистому кабінеті у програмі я встановив функцію моніторингу за 18 суб`єктами, які мене цікавлять. Як тільки в судових справах, реєстрах відбудуться якісь зміни щодо предмета пошуку, я одразу отримаю сповіщення в одному з месенджерів. У мене постійно відкрита ця програма на мобільному телефоні: я перевіряю ухвали, контрагентів, суддів тощо. Дуже люблю функцію аналізу конкретних суддів, оскільки можна заздалегідь вивчити підходи судді та промоніторити всі аналогічні справи, над якими він працював не лише нещодавно, але й кілька років тому. Коли приходиш до судді та намагаєшся апелювати, щоб рішення було змінене, це дуже допомагає, стає додатковою перевагою адвоката в очах судді. Адже адвокат має бути професійним і прискіпливим до деталей справи.

– Чи побачили Ви певні недоліки у користуванні? Якщо так, то які саме?

– Звичайно, як і в будь-якому новому програмному продукті, іноді можуть траплятися неточності в роботі моніторингу. Тут є об`єктивні причини (помилки у складанні документів у судах), а також «баги», пов’язані з обробкою відкритих даних, якість яких недосконала. Однак я переконаний, що з часом їх усунуть. Хочеться, щоб у майбутньому в програмі було висвітлене не лише рішення, але й прив`язані до нього подальші скарги та апеляції у справі, хоча часто вони мають різні номери, тому відстежувати це на програмному рівні складно.

– Чи рекомендували Ви колегам використовувати цю програму?

– Так, всі охочі з нашого адвокатського об`єднання мають доступ до PravoSud і щоденно користуються системою. Колегам ця система також дуже подобається. Скажу навіть більше: користування такими програмами як PravoSud та спілкування з колегами мотивувало нашу юридичну компанію задуматися про власний програмний продукт. Наразі він перебуває на стадії розробки.

planshet-gor Українська система PravoSud – це надійний помічник кожного юриста, що дозволяє в одному додатку здійснювати ефективний пошук та аналіз судової практики. В системі можна переглядати показники з різних реєстрів, моніторити осіб, судові справи й ухвали щодо них. Відтепер не потрібно відкривати безліч програм і гаяти час на вивчення всіх інструкцій. Просто зробіть запит, у разі потреби використайте один або декілька фільтрів пошуку та отримайте релевантний результат у вигляді зручних і наочних графіків.

Довідка

Володимир Тимошенко, адвокат, партнер адвокатського об`єднання «Moris Group».

У 1989 р. закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого з відзнакою. У 1989-1991 рр. викладав кримінальне право на юридичному факультеті та факультеті міжнародних відносин і міжнародного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Працював керівником юридичних департаментів у великих вітчизняних компаніях. Старший партнер Адвокатського об'єднання «Тимошенко і партнери». Має найбагатшу судову практику в галузі адміністративного та господарського права. Спеціалізація – кримінальне право і процес, захист у кримінальних провадженнях будь-якої складності у сфері господарських та службових правопорушень, злочинів проти власності (практика WCC).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати