23 квітня 2020, 18:23

«Кожна нова справа – це для мене виклик», – Таліна Кравцова

Опубліковано в Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України 2019

Таліна Кравцова
Таліна Кравцова «Asters» партнерка
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Практика сімейного права Asters визнана №1 в Україні згідно з дослідженням «Лідери ринку 2019». Партнер Asters Таліна Кравцова розказала про місце цієї практики у структурі юридичної фірми повного циклу, а також про тренди розвитку сімейного права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


RAD_0387 – Таліно, розкажіть, з чого розпочалася та як складалася Ваша кар’єра?

– Сьогодні, з позиції партнера Asters, я можу сказати, що пройшла всі етапи професійного становлення – від молодшого юриста до партнера. Однак мій професійний шлях почався не з юридичної практики. Після здобуття вищої юридичної освіти я займалася викладацькою діяльністю. З часом я зрозуміла, що для подальшого професійного розвитку мені необхідно розвивати практичні навички. Я пройшла конкурс та отримала посаду молодшого юриста в юридичній фірмі «Магістр та Партнери». Так розпочалася моя кар’єра практикуючого юриста.

З перших років роботи мене захопила юридична практика та судові процеси. Набираючись практичного досвіду, я досягла визнання серед колег та керівництва, що надалі знайшло своє відображення у кар’єрному зростанні. Моя практика у сфері сімейного права стрімко почалася у 2008 р., коли в нашу фірму надійшов запит на супровід всесвітньо відомого музиканта в делікатній ситуації сімейного характеру. Цією людиною був Елтон Джон. Займаючись на той момент судовими справами, це був новий виклик, який відкрив для мене напрямок сімейного права. Сьогодні саме практика сімейного права є для мене профільною. Завдяки довірі моїх колег, на початку 2020 р. я отримала статус партнера сімейної практики Asters.

– На початку року Ви увійшли до партнерського складу Asters. Ви ставили перед собою таку ціль чи це вийшло як органічне кар’єрне зростання?

– З моменту приєднання до юридичної фірми на посаді молодшого юриста я чітко усвідомлювала, що маю наполегливо працювати та якісно виконувати свою роботу. З роками це стало для мене правилом. Тому чергова сходинка професійного зростання через входження до партнерського складу Asters – це органічний етап у моїй кар’єрі практикуючого юриста. Виокремлення самостійної практики сімейного права, формування команди юристів, з якими мені комфортно працювати та яким я довіряю, дозволило мені максимально проявити свої здібності як керівника.

Безперечно, ще до отримання статусу партнера я здійснювала керівництво та контроль роботи за багатьма проектами, залучала для фірми нових клієнтів. Тому, як і кожен амбітний юрист, я ставила собі за мету здобути статус партнера. Перекнана, що саме відданість своїй справі стала запорукою мого професійного визнання.

– Що для Вас означає партнерство?

– Насамперед, за посадою партнера стоїть відповідальність перед клієнтами та колегами. Саме партнер визначає вектор розвитку практики, скеровує всю команду на досягнення відповідних цілей та врешті-решт відповідає за результат роботи. На мою думку, партнер має бути обізнаним та контролювати статус кожного свого проекту. Керівник, який лише поверхнево знає, що відбувається в його практиці, ризикує підвести клієнтів та колег, що може негативно позначитися не лише на його особистій репутації, але й на іміджі усієї фірми. Отже, я не збираюся «спочивати на лаврах» та планую, як і раніше, максимально працювати, бути близькою до клієнтів та їхніх проблем, робити все, що від мене залежить, для того, щоб виправдати покладені на мене надії.

– Як Ви бачите свій подальший професійний шлях? Чи партнерство є вершиною кар’єри?

– Маю зізнатися, що партнерство в юридичній фірмі №1 в Україні – це для мене неймовірне досягнення. Особливо тішить той факт, що я стала першим партнером, призначеним після найбільшого об’єднання на юридичному ринку України. Цей факт підкреслює визнання мого професіоналізму усім колективом, що налічує понад 150 юристів. Мій життєвий девіз: «Немає меж досконалості». Я готова приймати нові виклики. Зупинятися на досягнутому не в моїх принципах, тому я буду й надалі прагнути до вершин. Я хочу створювати прецедентні кейси та працювати на благо моїх клієнтів, щоразу доводити, що не існує нічого неможливого.

RAD_0379 – Чим зумовлений Ваш професійний інтерес до сімейного права?

– Сімейне право близьке до людей, їхніх буденних проблем, емоцій та переживань. Моя професія стимулює мене до постійного розвитку – я працюю як юрист, психолог, медіатор. Як показує мій досвід, жодна інша практика не передбачає такого близького контакту з клієнтом. Звісно, це непросто, я часто працюю без вихідних та повноцінних відпусток, думки про роботу не залишають мене 24 години на добу, але результат у вигляді задоволених та щасливих клієнтів того вартий.

Кожна нова справа – це для мене виклик. Я завжди намагаюся запропонувати клієнту компромісні варіанти вирішення проблеми, провести переговори з опонентом, знайти консенсус. Розпочати довгі судові баталії нескладно, а для мирного (позасудового) вирішення питання потрібна справжня професійна майстерність. Такий підхід особливо вдало спрацьовує в сімейних справах, в яких важливо зберегти нормальні стосунки, захистити інтереси дітей, не спровокувати нові конфлікти та ворожнечу.

– Які тенденції превалюють у Вашій практиці протягом останнього року?

– Самостійна практика сімейного права є не в кожній юридичній фірмі України. Asters та ще кілька великих юридичних фірм є винятками. Велика кількість клієнтських звернень за останні роки підтвердила, що практика сімейного права має бути виокремленою. Звертаючись до юридичної фірми топ-рівня, клієнти розраховують, що їхньою проблемою будуть займатися вузькопрофільні фахівці, такий запит є цілком виправданим. Тільки спеціаліст в окремій галузі володіє необхідним досвідом і знаннями, знає тонкощі та «підводні камені» кожної життєвої ситуації.

Основною тенденцією практики сімейного права є розширення спектра питань, у вирішенні яких ми допомагаємо нашим клієнтам. Сьогодні сімейне право не обмежується розлученням та стягненням аліментів. Надходять запити щодо супроводу процедур спадкування, договірного врегулювання відносин подружжя, сурогатного материнства, викрадення та незаконного утримання дітей тощо. Як правило, запити клієнтів є комплексними, потребують залучення усієї команди, а інколи спеціалістів інших практик. Однак саме комплексний підхід до вирішення проблеми показує свою ефективність. В цьому полягає одна з переваг full service фірми.

– З якими запитами клієнти сьогодні звертаються найчастіше та як змінилася «архітектура» цих запитів за останні кілька років?

– Багато запитів надходить для врегулювання фінансових питань між подружжям та питань, пов’язаних з утриманням дітей. Значна частина юридичної допомоги пов’язана з веденням судових процесів, але ми спеціалізуємося також на договірному врегулюванні сімейних конфліктів. Окрім того, існує значний попит на послуги із супроводу спадкових справ, більшість з яких мають іноземний елемент.

Особливість практики сімейного права полягає в тому, що 90% клієнтів – це фізичні особи, а це означає, що доводиться мати справу з людським фактором. Часто клієнт приходить до нас із проблемою та власним баченням її вирішення. Так само часто його бачення є помилковим, адже воно формується на основі загальнодоступної та зазвичай некоректної інформації з інтернету чи телебачення. Достатньо важко буває переконати клієнта та пояснити, що стратегія, яку він обрав, є помилковою, тому діяти потрібно інакше. Тобто остаточний результат (той, який дійсно захищає інтереси клієнта) може кардинально відрізнятися від того бачення, з яким клієнт прийшов спочатку. Наше завдання як професіоналів – отримавши всі вихідні дані, запропонувати максимально ефективний спосіб захисту.

– Як Ви взаємодієте з іншими практиками та фахівцями всередині компанії?

– У процесі роботи над сімейними питаннями перед нами постають комплексні завдання, вирішення яких час від часу потребує залучення фахівців з інших практик. Мені пощастило працювати в команді Asters, серед визнаних професіоналів, кожен з яких є спеціалістом у своїй галузі.

У сімейній практиці найбільш часто залучаються юристи з таких практик:

• судова (коли паралельно відбувається багато судових процесів за участю клієнта, а також коли необхідне одночасне представництво одразу кількох учасників спору);

• податкова (коли у процесі супроводу спадкових справ, які включають український та іноземний елемент, потрібно надати роз’яснення щодо оподаткування спадщини; коли у процедурі поділу майна сторін необхідно обрати найбільш прийнятний варіант, з позиції оподаткування розподілу активів);

• корпоративна (коли у процесі поділу активів з’являється потреба привести всю корпоративну структуру у відповідність до потреб нового власника);

• кримінальна (коли у процесі конфлікту між сторонами опоненти здійснюють незаконні діяння, це вимагає невідкладної реакції з боку клієнта до правоохоронних органів, суду для нейтралізації негативних наслідків).

Якщо я відчуваю потребу в залученні фахівців інших практик, я звертаюся до колег і завжди впевнена, що отримаю максимально оперативну та ефективну допомогу.

– Які професійні плани Ви маєте на 2020 рік?

– Я точно не збираюся зупинятися на досягнутому і плaную працювати для подальшого розвитку й розширення практики сімейного права Asters. Вже сьогодні наша команда є самостійною та стабільною, сформований штат вузькоспеціалізованих юристів. Однак у мене є плани про збільшення нашої практики, посилення команди висококласними фахівцями. Розумію, що розвиток практики буде неможливим без мого особистого росту та розвитку, тому планую працювати в цьому напрямку, брати участь у професійних публічних заходах, багато публікуватися у фахових виданнях, обмінюватися знаннями та досвідом з колегами, а також підвищувати свою впізнаваність і популярність практики на юридичному ринку України та Європи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати