29 березня 2018, 13:05

«Гендерна нерівність – це не стільки проблема, скільки виклик для жінок бути більш активними»

Опубліковано в №12-13 (614 -615)

Інна Крушинська
Інна Крушинська директор юридичного департаменту Fozzy Group

Про гендерну нерівність в юридичному бізнесі, принципи керування юридичним департаментом та активний відпочинок ми поговорили з Інною Крушинською, директором юридичного департаменту Fozzy Group


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Інна Крушинська – Інно, розкажіть, чому Ви обрали професію саме корпоративного юриста?

– Бажання стати юристом у мене виникло ще в школі. Тому після 9-го класу я вступила до Першого національного Гуманітарного ліцею при КНУ ім. Тараса Шевченка, який відкрився саме того року. Я мала чітку мету вступити в майбутньому на юридичний факультет. Навряд чи в той момент я замислювалася про те, чи хочу бути саме корпоративним юристом. Мене більше приваблював напрямок – юриспруденція.

Що стосується вибору на користь інхаузів – це, скоріше, випадок. Так сталося, що моїм першим місцем роботи було невеличке українсько-канадське підприємство, на якому я була єдиним юристом і супроводжувала всі питання його господарської діяльності. Відверто кажучи, я зрозуміла, що мені подобається така робота. Після чого я вже не зраджувала цьому напрямку. Хоча я мала досвід стажування в юридичній фірмі, коли навчалася в університеті.

– Якби Ви не стали правником, яку б професію обрали?

– Складне питання. Життя складається з різноманіття варіантів. Однак спробую проаналізувати. Мені пощастило, що мої батьки ніколи не тиснули на мене з вибором професії, а отже, я була вільна у своїх вподобаннях. Орієнтуючись на такі обставини, я можу припустити, що це була б якась сфера, споріднена з правознавством. Мені завжди були дуже близькі такі напрями як психологія та соціологія. Можливо, я змогла б знайти себе в цій сфері.

– Чи зіштовхувалися Ви з проблемами гендерної рівності у просуванні кар’єрними сходинками?

– Напередодні святкування Восьмого березня, дискутуючи з моїми подругами на тему, чи потрібне це свято та в чому його суть, ми зачепили питання, чи є в Україні гендерна нерівність. За результатами дискусії хочу сказати, що мені, напевне, дуже щастило у житті, оскільки я не зіштовхувалася з такими проблемами на власному досвіді. Однак мушу визнати, що гендерна нерівність існує.

Як приклад, достатньо зіставити кількість жінок-партнерів та чоловіків-партнерів у юридичних компаніях. Та чи є це проблемою? Можливо, причини закладені не в тому, що жінці заважають, а в тому, що вона недостатньо хоче чогось досягати?! Чоловіки більш амбітні, вони ставлять собі цілі та їх досягають. Я впевнена, що в нашій країні жінки мають не менше можливостей для розвитку та кар’єрного зростання, ніж чоловіки.

Я знаю багато прикладів успішних жінок, які змогли реалізуватися у своїй професії. Досвід спілкування з ними показує, що їх всіх поєднують такі риси як неймовірна енергійність, позитив та цілеспрямованість. При цьому кожна з них ще й встигла реалізувати себе як дбайлива мама та кохана жінка. На мою думку, гендерна нерівність – це не стільки проблема, скільки виклик для жінок бути більш активними.

– Якими принципами Ви керуєтеся у процесі управління юридичним департаментом?

– Я не буду зупинятися на організаційних та адміністративних принципах, оскільки вони не є виключними для нашого департаменту, а вважаються загальними для компанії. Більше я хотіла б зазначити про соціально-психологічні аспекти.

По-перше, принцип постійного розвитку. Цей принцип є пріоритетним для мене. Під розвитком розуміється не лише професійний, але й соціальний, емоційний та командний.

По-друге, принцип взаємної довіри та поваги. Основною цінністю очолюваного мною департаменту є люди, їхній професіоналізм та особисті риси. Для мене дуже важлива атмосфера, в якій працює колектив. Я дуже тішуся, коли чую від колег відгуки про те, що наш департамент є дружнім і реальною командою.

По-третє, індивідуальний підхід та увага до кожного співробітника. Колись я замислювалася над питанням про те, що важливіше: налагоджена структура чи людина. Чи варто заради конкретної людини щось руйнувати у структурі? Можливо, не варто зациклюватися на конкретній людині, адже завжди можна знайти іншу, яка впишеться в налагоджену структуру? Наразі я переконана, що варто. Сучасний світ вимагає гнучкості. Я більше схильна змінювати правила, ніж обмежувати себе формальностями.

– Які основні тенденції співпраці юридичного департаменту підприємства з юридичними фірмами?

– Особливість нашого департаменту полягає в тому, що майже всі проекти ми виконуємо власним ресурсом.

– Чи часто Ви звертаєтеся до зовнішніх радників?

– Не часто, лише у виняткових випадках.

– Як Ви відновлюєте сили після тривалої праці?

– Безперечно, в колі родини. Спілкування з родиною та дітьми – це дуже велике джерело енергії. Окрім того, полюбляю спорт: біг, плавання, йога. Також я дуже полюбила гірські лижі, тому останніми роками взимку обов’язково беру відпустку для катання.

В цьому році мені вдалося розділити радість такого активного відпочинку зі своїми колегами. Наприкінці лютого ми провели FOZZY LEGAL MEETING – корпоративний спеціалізований захід, метою якого є створення майданчика для обміну досвідом серед всіх юристів нашого департаменту, а також корисного спільного проведення дозвілля. Невипадково місцем заходу ми обрали Яремче, оскільки поруч знаходиться Буковель. Захід тривав три дні, але за цей невеликий проміжок часу ми зарядилися енергію на цілий рік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати