26 березня 2018, 15:17

«Довіра клієнтів – це основна категорія для визначення рівня репутації фірми»

Опубліковано в №12-13 (614 -615)

Ірина Назарова
Ірина Назарова «ENGARDE, АO» керуюча партнерка
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Третій рік поспіль «Юридична Газета» проводить дослідження Ukrainian Women in Law. Вже втретє Ірину Назарову, керуючого партнера ENGARDE, колеги з ринку юридичних послуг називають жінкою, яка вплинула на розвиток юридичного бізнесу. Що допомагає в роботі, за якими принципами будує взаємовідносини з клієнтами, як проводить вільний час? Про все це, а також про останні тенденції розвитку практики міжнародного арбітражу, якому Ірина присвячує своє професійне життя, читайте в нашому інтерв’ю


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ірина Назарова

– Пані Ірино, Ви є одним з провідних юристів України в галузі міжнародного арбітражу та судової практики. Поділіться, чому обрали саме цю сферу Ваших професійних інтересів?

– Наважуся сказати, що вибір був обопільним. Для мене завжди було важливо займатися тим, що цікаво. Так склалося, що саме міжнародний арбітраж дозволив поєднати мої інтереси та знання. У своїй роботі я намагаюся запропонувати клієнту ефективне вирішення складної ситуації. Наскільки вдало це виходить – оцінювати моїм клієнтам.

– Які види арбітражних спорів Ви вважаєте найбільш цікавими?

– Мені подобається займатися чимось новим та брати участь у нестандартних справах. Трендом сьогодення можна назвати інвестиційні спори, які стосуються захисту інтересів держави. Така категорія справ має певні особливості. Багато цікавих спорів у сфері енергетики.

– На Вашу думку, за останній рік практика арбітражу зросла, зменшилась чи залишилась на стабільному рівні?

– Практика арбітражу має тенденцію до зростання. Найбільш поширеною стала сфера інвестиційного арбітражу у справах з Росією (в тому числі пов’язаних з анексією Криму). Такі справи достатньо складні, але дуже цікаві.

– Яку оцінку можете надати останнім змінам в арбітражному законодавстві Україні?

– Останні зміни, як на мене, є потенційно позитивними. Зокрема, це стосується заходів забезпечення позову на підтримку арбітражу та заходів сприяння арбітражу (допит свідків, витребування доказів). Наскільки вони ефективні, можна буде оцінити через деякий час, коли буде напрацьована практика їх застосування.

– Чи можна сказати, що Україна сьогодні є «проарбітражною» країною?

– Я б сказала, що Україна намагається бути «проарбітражною» країною та робить обнадійливі успіхи в напрямку «проарбітрабельності».

– Ми сьогодні є свідками технологічної революції як у світі, так і в Україні (зокрема, в юридичному бізнесі). Скажіть, чи знаходить своє відображення ця «революція» в арбітражі?

– Неможливо залишатися осторонь революційних технологічних процесів у сучасному світі. Є цікаві технологічні новинки, які застосовуються в арбітражі (автоматична оцінка перспектив справи, аналіз юридичної позиції тощо). Вдосконалення програмного забезпечення допомагає ефективніше отримувати та аналізувати документи. Однак я сподіваюся, що технологічна революція не приведе нас до робота-арбітра, а також що останнє слово залишиться за людиною.

– Ви одна з небагатьох жінок-керуючих партнерів юридичної фірми. Як Ви вважаєте, чи існує гендерна проблема в юридичному бізнесі?

– Загалом, жінок-партнерів юридичних фірм в Україні не так вже й мало. Серед них є партнери великих національних фірм, регіональних та галузевих лідерів. З часом вони матимуть хороші шанси стати керуючими партнерами у своїх фірмах. Отже, в юридичній сфері українські жінки здатні досягти успіху, до того ж вони неодноразово це робили. Тому вважаю, що гендерна проблема відсутня в юридичному бізнесі України, якщо порівнювати з міжнародним ринком.

– Репутація та етичні стандарти в юридичному бізнесі – здається, останнім часом ці слова набувають все більшого значення. Які принципи ведення бізнесу та побудови взаємовідносин з клієнтами сповідує Ваша компанія?

– Наше гасло: «Краще менше, але краще». Ми налаштовані на побудову довготривалих взаємовідносин з нашими клієнтами. Вирішуючи, чи братися за певну справу, ми з партнерами звертаємо увагу на законність та етичність діяльності наших потенційних клієнтів, а також заходів, спрямованих на досягнення бажаної мети для такого клієнта.

– Якою, на Вашу думку, є високо-репутаційна юридична фірма?

– Як на мене, то репутація кожного юриста є частиною репутації фірми. Довіра клієнтів – це основна категорія для визначення рівня репутації фірми. Якщо вас рекомендують і вам довіряють у складних ситуаціях – це хороший знак.

– Будуючи свою кар’єру, чи зіштовхувалися ви з якимись страхами? Як Ви їх долали?

– Буде неправдою, якщо я скажу, що нічого ніколи не боялася. Звісно, були певні побоювання (особливо, коли починаєш робити щось вперше). Проте я завжди вірила у свої сили. Коли я починала сумніватися, близькі мені люди допомагали позбавитися острахів. Їхня віра завжди допомагає.

– Дайте кілька порад для жінок, які розвивають свою кар’єру в юридичній професії.

– Не бійтеся розвиватися! Дійте! Жінки-юристи можуть гідно конкурувати з чоловіками, не забуваючи при цьому бути матерями, дружинами, доньками.

– Як Ви любите проводити вільний час?

– У мене його не настільки багато, як іноді хотілося б. Коли є вільний час, я із задоволенням присвячую його подорожам з родиною. Немає нічого більш цікавого, ніж спілкуватися з дітьми та відкривати з ними «нові світи». З ними на деякий час я теж стаю дитиною. Це найкращий відпочинок!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати