15 вересня 2020, 10:53

«Для мене люди, команда набагато важливіші, аніж гроші чи доля в капіталі», - Мамуня

Олександр Мамуня
Олександр Мамуня партнер Mamunya IP
Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора

Минулого тижня команда ІР-практики AEQUO залишила компанію та стала основою для створення нового юридичного ІР-бутика — Mamunya ІР. Очолив нову компанію в минулому партнер ІР-практики AEQUO Олександр Мамуня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_4465 — Олександре, Ви багато років пропрацювали в одній команді. Що стало причиною «розлучення»? Чому такий поспіх у прийнятті рішення? Це про неефективність, про розчарування, чи настав час рухатися вперед?

— За час спільної роботи у складі AEQUO ми досягли непоганих результатів. Можна з упевненістю сказати, що ми увійшли у п’ятірку найкращих юридичних фірм на ринку. Але з часом стали виявлятися розбіжності в поглядах і підходах до роботи. Карантин та криза ці розбіжності загострили, під сумнівом опинилося збереження команди та клієнтського портфеля, що й стало основою для такого рішення.

Для мене люди, команда набагато важливіші, аніж гроші чи доля в капіталі. Клієнти почуваються більш задоволеними, коли отримують послуги від людей, які дійсно насолоджуються своєю роботою. Я хотів зберегти команду справжніх професіоналів та однодумців. Команду, яку я так довго формував і з якою зміг вивести нашу практику на лідерські позиції.

Для мене це не питання розчарувань. Роботою, яку ми робили в AEQUO, я досі пишаюсь. Але ми по-різному дивимось на бізнес-модель та подальший розвиток.

— Ви готувались до виходу зі складу AEQUO, чи це було імпульсивне рішення?

— Умови для цього складалися поступово, а під час кризи рішення назріло досить швидко. У спокійні часи розбіжності не так помітні і не так важливі. Криза ж вимагає діяти рішуче, відповідно до ваших цінностей, і не погоджуватись на інше. До того ж, колишні колеги просто не залишили нам вибору, раптово відрізавши команду від роботи компанії та надання правової допомоги клієнтам.

— Чому AEQUO у своєму прес-релізі повідомила про Ваше «виключення» з партнерського складу, а Ви написали про вихід з партнерства? Чия це все-таки була ініціатива?

— Спочатку я разом зі своєю IP-командою подали заяви про звільнення. Колишні колеги пропонували нам залишитись. Та коли з'ясувалося, що зберегти переважну більшість IP-практики їм не вдасться, партнери задумалися, яким чином втримати профільних клієнтів. Не маючи можливості запропонувати клієнтам рівноцінну команду, партнери на своїх зборах прийняли рішення про моє виключення з підстави, яка не відповідає дійсності та має дискредитуючий характер. При цьому не задовольнивши мою заяву про звільнення з фірми. Надалі вони використали це рішення у комунікації з клієнтами, що могло негативно вплинути на їхнє ставлення до новоствореного мною IP-бутика. І навіть заявили клієнтам про приєднання до них IP-фахівця, відомого на ринку, який насправді до них так і не приєднався.

Повертаючись до наших заяв про звільнення, очевидно, AEQUO не поспішає звільняти ані мене, ані команду, яка вирішила покинути фірму, залишаючи для себе можливість використовувати в перемовинах з клієнтами інформацію про формальну наявність цих людей у штаті. Та все одно ми з вдячністю залишаємо AEQUO і будемо дотримуватись цивілізованих правил поведінки на ринку. Нам не цікаво розвивати конфлікт, ми хочемо продовжувати надавати правову допомогу нашим клієнтам.

 Команда

— Новий бренд заходить на ринок вже сформованою командою. Колеги повірили та підтримали Вас. Чому? Які очікування від нового проєкту у команди?

— Зібрати якісну команду на ринку — завдання непросте. Мені знадобилось багато років, щоб сформувати IP-практику, побудувати ефективну співпрацю всередині команди. Вважаю, що сьогодні це найкраща команда на ринку.

Mamunya IP — це вже сформована команда, готова до роботи. Власне, ми не збираємось допускати жодних «розривів» у наданні послуг клієнтам, з якими давно працюємо. На першому етапі наше головне завдання — зробити перехід у нову компанію, з новим брендом максимально комфортним для клієнтів, які вирішать працювати з нами.

Ми розділяємо не тільки професійні принципи, стандарти етики, а й людські цінності. Саме вони роблять нас тими, хто ми є. Саме ці принципи ми втілили у слогані нашої нової компанії — The human touch of intangibles. Адже людяність, етика, відповідальність — всього цього дуже бракує на ринку.

Продовження інтерв'ю читайте в Юридичній Газеті від 13 жовтня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати