18 листопада 2020, 14:04

«Бізнес чекає саме ліберальної податкової політики»

Олег Добровольський
Олег Добровольський «ID Legal Group» партнер

Зовсім скоро ААУ проведе вже 4-ий TAX&BUSINESS TALKS - 2020 A2B FORUM, який буде повністю присвячений практичним проблемам, найактуальнішим «больовим точкам» у сфері оподаткування та шляхам їх вирішення. «Юридична Газета» поспілкувалася з адвокатом, членом правління ААУ, головою комітету ААУ з податкового права, партнером ID Legal Group Олегом Добровольським про «карантинний» формат заходу, про те, як обиралися спікери форуму та які теми зараз у тренді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


imgonline-com-ua-Rotate-360-ZU9EzriohM — Олеже, це вже не перший Податковий форум ААУ. Що нового ви плануєте зробити в цьому році? Чи змінився формат заходу?

— Так, це вже 4-й форум, і 3-й, у якому ми виступаємо генеральними партнерами. Але перший, який проводиться в умовах карантинних обмежень. Зрозуміло, що все це накладає певні обмеження на формат його проведення. Ми скоротили кількість панелей, відповідно скоротилась і кількість спікерів. Тепер форум проводиться не лише в форматі офлайн (обмеження по кількості учасників у залі), а й у форматі онлайн. Тому на перше місце для нас виходять якість організації, вибір тем виступів і рівень спікерів. Учасники форуму по його закінченню мають отримати відповіді на всі питання, що їх цікавлять.

До того ж, ми, як і в минулі роки, плануємо, що форум буде цікавий як представникам адвокатської спільноти, так і людям, які працюють у сфері економіки — бухгалтерам, аудиторам, керівникам та засновникам підприємств, бо в сфері податків ми всі працюємо поруч.

— Як обиралися спікери для форуму?

— Ми намагаємось запросити професіоналів, які добре знають свою справу і можуть роз’яснити учасникам всі «підводні камені» оподаткування. Як приклад, ми піднімаємо тему реформування податкової міліції і створення Бюро економічної безпеки. В якості спікера з цієї теми ми запросили виконуючого обов’язки голови Державної фіскальної служби Сергія Солодченка. Хто, як не він, зможе безпосередньо пояснити ті процеси, які відбуваються зараз у службі, кроки, які здійснює керівництво ДФС у питаннях реформування? А ці кроки є, і доволі непогані.

З іншого боку, ми запросили В’ячеслава Некрасова. Він чудовий експерт у питаннях фінансових розслідувань, один з авторів законопроєкту про Бюро економічної безпеки. Хто ж, як не автор, розповість про всі нюанси, пов’язані з питанням створення Бюро?

Так само і в інших питаннях. Жодних сумнівів, буде цікаво.

— Які теми зараз у тренді?

— Ті, які цікавлять більшість підприємців. Як буде реформуватись податкова служба далі? Що зміниться з наступного року? Що буде з мораторієм на перевірки? Не секрет, що його наразі вже намагаються відмінити. А чи вдасться? І як бути в такому випадку? Яке майбутнє податкової міліції? Бо наразі це вже третя спроба ліквідувати її.

Звісно, багатьох цікавить тема блокування податкових накладних та критерії ризиковості, тому ці теми також будуть підніматись під час форуму. Ну і, звісно, судова практика та нові цікаві кейси від нас та наших колег.

— Яких виступів Ви чекаєте найбільше?

— Я безпосередньо беру участь у першій сесії. Вона присвячена стратегічним питанням оподаткування і планам податкової на наступний рік. Мені особисто буде цікаво послухати представників ДПС та ДФС і дізнатися, як нам з ними співпрацювати наступного року. Які новації будуть втілюватися в життя? З якими викликами доведеться зіштовхнутись? Ми всі розуміємо, що 2021 р. буде непростий, кризовий, тому вкрай важливо розуміти правила гри.

— Які виклики чекають на податкових юристів у 2021 р.?

— Це складне питання. Лише рік тому відбулась зміна політичних орієнтирів. За цей час в оперативному режимі прийнято значну кількість нових законів, у т.ч. з питань оподаткування. У меседжах урядовців і депутатів лунають анонси ще багатьох змін і нововведень. Майже рік нам обіцяють повноцінну податкову реформу, але поки лише обіцяють і анонсують. Сподіваюсь, що схвалені закони будуть сприяти лібералізації, тому що бізнес чекає саме ліберальної податкової політики. Сповідаюсь, нарешті схвалять давно обіцяні законопроєкти, які вже на часі. З них я би відзначив законопроєкт щодо ліквідації податкової міліції та створення Бюро економічної безпеки. Сподіваюсь, що таки з’явиться законопроєкт щодо амністії капіталу та нульового декларування. Також сподіваюсь, що відбудеться обіцяна реформа оподаткування фізичних осіб, що суттєво зменшить навантаження на фонд оплати праці. І все це сприятиме розвитку сфери податкового права, вона буде розширюватись. Зазначу, що потреба стане за професіональними та вузькопрофільними компаніями, які формуватимуть нову систему спілкування між державою та бізнесом.

Крім того, як я вже зазначав, ми бачимо ініціативи щодо відміни мораторію на перевірки. Хоча мораторій не заважає податківцям знаходити шляхи, як його обійти, але його відміна — це лише питання часу, і не зовсім далекого. У найближчій перспективі посилиться роль адвокатури в податкових справах.

Окремо зазначу про напрям аудиту. Звернули увагу, як багато юридичних компаній почали розвивати цей напрям? Зміни законодавства привели до того, що він почав тісно переплітатись з юридичним. Ми з самого початку це розуміли, тому в нас напрям аудиту вже напрацьований досить добре.

Активно розвиватиметься сфера трансфертного ціноутворення. Звернули увагу, що в багатьох рейтингах ТЦУ — це вже окремий напрям поруч з іншими юридичними практиками? Як завжди, в попиті залишаться унікальні нестандартні кроки, які захистять бізнес і в перспективі дадуть прогнозований результат. Досвід ID Legal Group свідчить, що не існує безвихідних ситуацій чи програшних справ — є позитивний вихід з будь-якої ситуації. Звісно, якщо правильно побудована стратегія захисту.

— Окрім форуму, які ще заходи планує Комітет ААУ з податкового права найближчим часом?

— Свого часу ми започаткували серію заходів Legal practice and talk, під час яких збирали податківців, юристів, бухгалтерів, аудиторів і в простій формі розповідали про основні нововведення в податковій сфері, ділилися досвідом тощо. На жаль, карантин вніс свої корективи, але ми не відміняємо цей захід, намагаємося повернути його до життя, але трохи в іншому форматі. В якому — скоро побачите.

— Чи звикли Ви до проведення онлайн-заходів?

— Не можна сказати, звик чи ні — це вже елемент нашого сьогодення, з яким ми змушені жити, нова реальність, у якій ми опинились. Офлайн-заходи відійшли сторону на другий план, карантинні обмеження практично нівелювали їх. Таким чином, формат онлайн — це наша реальність.

— Які цілі перед собою і командою Комітету ставите на наступний рік?

— Стратегічна мета Комітету незмінна — це створення дієвої платформи, яка об’єднує всіх, хто працює у сфері податкового права. Це адвокати, аудитори, бухгалтери та економісти. Головне — пам’ятати, що податкове право — це не лише захист клієнта під час провадження, а й супровід його під час усього спілкування з контролюючими та правоохоронними органами. У зв’язку з цим ми плануємо розширити нашу роботу, залучати нових членів. Мета, яку я ставлю собі, — розвивати сферу адвокатури в податковому праві, об’єднувати людей, які працюють у цій сфері, і посилювати їх. Знаннями, інформаційно. Разом працюючи над нашим розвитком.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати