17 жовтня 2016, 13:46

Архітектори майбутнього

Опубліковано в №42 (540)

Інформаційним приводом для нашої зустрічі послугував нещодавно надрукований звіт одного з найавторитетніших ділових видань у світі Financial Times Innovative Lawyers 2016. Юридична фірма Aequo вже другий рік поспіль рекомендована серед найінноваційніших фірм у Європі. Зокрема, завдяки Aequo, Україна зазначена на мапі інновацій на юридичному ринку Європи. «Юридична Газета» з цього приводу вирішила поспілкуватися з партнером AEQUO Анною Бабич.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


DSH_6842-Edit

Пані Анно, що для Вас означає престижна відзнака Financial Times Innovative Lawyers 2016?

Стратегічні пріоритети нашої фірми – піклування про клієнтів, індустріальна експертиза, інновації. Переконана, що необхідно мислити стратегічно, в тому числі над тим, що буде матиме попит у клієнтів навіть не завтра, а післязавтра, щоб вже сьогодні обрати правильний вектор розвитку. Це досягнення є результатом системної роботи в обраних нами напрямках.

Для нас головне – визнання клієнтів. Відзнака Financial Times підтверджує те, що наша стратегія відповідає світовим трендам. Приємно бути рекомендованими таким престижним виданням вже другий рік поспіль. Минулого року AEQUO стала єдиною українською фірмою, яка потрапила до цього рейтингу та була названа другою найінноваційнішою юридичною фірмою у Європі у сфері фінансового права. Також варто відзначити, що наш партнер Юлія Кирпа, за результатами рейтингу FT Innovative Lawyers 2015, увійшла до ТОП-10 найінноваційніших юристів року.

Ми раді, що послугували поштовхом для того, щоб інші провідні українські юридичні фірми долучилися до інновацій та до єдиного рейтингу, який оцінює юридичні фірма за інноваційним підходом. Цього року Україна представлена трьома фірмами – AEQUO, Avellum, Sayenko Kharenko.

Розкажіть детальніше про проект, який було відзначено Financial Time?

Цього року Aequo відзначена в номінації «Розвиток бізнесу та обмін знаннями». Дослідники високо оцінили Aequo як одну з перших фірм в Україні, яка надає юридичні послуги за допомогою онлайн-інструментів та використовує хмарні технології у роботі з клієнтами. Крім того, видання відзначило нашу ініціативу провести комплексне дослідження юридичного ринку та поділитися його результатами з юридичною спільнотою.

Ми в Aequo вважаємо нашою місією робити свій внесок у розвиток юридичного ринку в Україні. Саме тому, коли ми отримали результати дослідження, для нас не стояло питання: розкривати ці дані чи ні. Це було перше комплексне дослідження клієнтських вподобань після кризи. Важливо, щоб ринок знав, які фактори наразі є найголовнішими при виборі юридичного радника, що може стати причиною для зміни юрфірми, які критерії відіграють найбільшу роль в оцінці роботи юриста. Зворотній зв'язок від поточних та потенційних клієнтів допомагає вдосконалюватися, піднімати стандарти роботи юридичного ринку.

Саме тому ми вирізняємося на юридичному ринку України, завдяки системному підходу до управління взаємовідносинами з клієнтами. До речі, цікаво, що згідно з дослідженням, яке ми проводили з міжнародною компанією GFK, клієнти юридичних фірм поки не відносять інновації до числа пріоритетів. Проте ми впевнені, що справжнє усвідомлення важливості інновацій приходить лише з відчуттям конкретних переваг, які вони надають. Дуже добре це було продемонстровано на прикладі запуску онлайн системи для клієнтів.

Який функціонал у нової онлайн-системи? Які переваги вона надає клієнтам?

Онлайн-система AEQUO Hub – це персоналізований кабінет клієнта, де є вся необхідна інформація щодо проектів клієнта, включаючи структуровані багаторівневі папки з проектною документацією, команду з контактними даними та профайлами користувачів, графік проекту, можливості створення задач і розміщення релевантних новин, legal alerts, зручні чати, wiki-сервіси та блоги для спільної роботи. Є всі важливі інструменти управління проектом, а також можливість спільної роботи над документами. Гарантія безпечного збереження та обміну документами підтверджена міжнародним сертифікатом ISO 27001.

AEQUO Hub за лічені хвилини забезпечує налаштування кімнати даних (virtual data room) з можливістю з легкістю завантажувати файли й обмінюватися конфіденційною інформацією з усіма учасниками проекту. Система дозволяє клієнтам надавати дозволи конкретним користувачам та контролювати доступ до окремих папок і файлів. Крім того, конфіденційні документи можуть бути захищені за допомогою цифрових методів захисту.

Враховуючи високий темп життя, ми подбали про доступ до віртуальної кімнати даних: з будь-якого пристрою, будь-якого місця розташування, 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

Які відгуки Ви вже отримали від клієнтів?

Ми отримуємо дуже позитивний зворотній зв'язок. Перш за все, зазначають, що це безпечно та зручно. Користуватися онлайн системою можна інтуїтивно, як соціальними мережами. Є можливість додавати коментарі, лайки, що робить спілкування більш персоналізованим.

Кожному учаснику процесу не потрібно створювати свою систему папок для збереження документів, не потрібно «спамити» електрону пошту різними версіями документів та витрачати час на пошук, завантаження, сортування, відстеження історії внесення коректив у документах. Це дуже заощаджує час. Також клієнти високо оцінили зручний інтерфейс та можливості пошуку за різноманітними критеріями.

Інновації створюються для того, щоб робити життя кращим!

-  Що саме, на Вашу думку, сприяє таким результатам?

Ми плекаємо клієнтоорієнтовану корпоративну культуру й інвестуємо у таланти та технології. Я глибоко переконана, що саме це надає конкурентні переваги та підвищує ефективність бізнесу у сфері професійних послуг.

В юридичному бізнесі послуги дуже персоналізовані. Приємно працювати в команді справжніх професіоналів. Ще краще те, що наша команда зростає (лише за 2016 р. на 24%). А те, як швидко нові колеги інтегруються в команду, є найкращим прикладом конструктивної атмосфери в колективі. Наші стратегічні пріоритети обговорювалися з командою та допрацьовувалися з їхньою безпосередньою участю. Так, впровадження нової онлайн-системи також супроводжувалося дискусіями з колегами, тренінгами, проведенням пілотного проекту за активною участю колег.

Так само, як успіх сприяє новим досягненням, інновації заряджають енергією до наступних змін.

 - Цікаво, які у Вас плани?

 Зараз ми працюємо над удосконаленням бізнес-процесів з аутсорсингу та автоматизації документів, що надасть можливість гнучко підходити до процесу формування проектних команд, оперативно долучати до роботи професіоналів з ринку з відповідною кваліфікацією та підвищувати ефективність. Впевнені, що клієнти відчують переваги.

Варто зазначити, що дорога завдовжки у тисячу миль починається з одного кроку. Ми думаємо про інновації кожного дня, переосмислюючи бізнес-процеси, підвищуючи ефективність, перш за все, щоб надавати бездоганний сервіс нашим клієнтам.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати