24 січня 2022, 22:59

Адвокатура Київщини потребує сталого розвитку!

Опубліковано в №2 (756)

Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора

10 років новітньої історії адвокатського самоврядування пролетіли майже непомітно. І тепер настав час кардинальних змін — «великого оновлення», як його жартома називають самі адвокати, адже багато голів та членів рад адвокатів регіонів відбули 2 виборних строки підряд, що є максимально можливим за Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Звітно-виборні конференції протягом найближчих місяців відбудуться відразу у декількох областях, у т.ч. в Київській. Хоча, відверто кажучи, Рада адвокатів Київської області відрізнялась від багатьох інших майже повною відсутністю конфліктів (окремі малочисельні медійні скандали стосувались лише діяльності КДКА Київської області, але не Ради). Чи буде так і надалі, ми дізнавались в інтерв’ю з адвокатом Федором КЛАПЧУКОМ, який ексклюзивно повідомив нашому виданню про намір балотуватись на посаду голови Ради адвокатів Київської області.

GEX_5735

— Федоре, вітаємо! Давайте відразу з головного: що саме спонукало Вас висунути свою кандидатуру на таку високу посаду?

— Знаєте, перше, ніж відповісти на це запитання, хочу згадати про наше традиційне і, не побоюся цього слова, унікальне свято «Золотий карась адвокатури». Коли минулого літа я спостерігав за усмішками колег, їх неймовірною енергією, а то й банальною радістю від спілкування між собою, зрозумів, що така яскрава адвокатська традиція не може зникнути. Ось тоді я й замислився про те, що було б добре зберегти все те, чого Рада адвокатів Київської області досягла за ці роки. І вже у листопаді 2021 р. я остаточно зрозумів, що досягти цього можна шляхом балотування на посаду голови РАКО. З того часу я почав спілкування з колегами, намагався зрозуміти, що їм подобалося в останні 10 років у Раді, а що вони хотіли б змінити.

Крім того, не варто забувати, що за останні 2 роки до лав захисників Київської області приєднались тисячі молодих колег, і вони теж сьогодні мають певні очікування та побажання. А ще весь цей час я бачив, як зростає та міцніє наша адвокатська спільнота, як дружно ми стаємо й до захисту своїх колег, і до організації дозвілля. Як, просто виконуючи свою роботу, наша Рада дивним чином перетворювалася на взірець для багатьох інших регіонів. Люди довіряють Раді, якою стільки років опікувався Петро Бойко, і я, якщо мене підтримають колеги під час конференції, з радістю його наслідуватиму. Бо маю свою маленьку велику мрію — зробити Раду адвокатів Київської області ще більш величною та розвинутою.

— Але щоб реалізувати цю мрію, потрібен план дій, чи не так?

— Чітко розумію (і це довели усі попередні роки діяльності РАКО), що один в полі не воїн. Перемагає завжди команда, а не лідери-одинаки. Єдність та взаєморозуміння, сила та ефективність, чесність та прозорість… Саме так ми діяли з перших днів діяльності Ради адвокатів Київської області. Саме за таку позицію я щиро вдячний не лише голові РАКО, а й кожному її члену. І за підтримку, і за поради, а інколи й за критику! Тому що, повторюсь, наша сила — в єдності! І це не лише моє рішення. В останні дні я спілкувався з адвокатами з Броварів, Білої Церкви, Борисполя, Обухова, Бучі,і всюди чув: «Сила команди — кожен її учасник. Сила кожного учасника — команда!» І я розумію, що не маю права їх підвести.

Як вже казав, своїм головним завданням у якості кандидата на посаду голови Ради адвокатів Київської області я бачу збереження єдності органів адвокатського самоврядування та адвокатів, а також залучення якомога більшої кількості правозахисників до роботи органів самоврядування. Ми бачимо багато гарних прикладів та ініціатив, які були започатковані нинішнім складом Ради, але їх можна і потрібно вдосконалювати.

Перше. Актуальність та постійний зв’язок з кожним адвокатом. Необхідно залучити якомога більше захисників до діяльності Ради. Йдеться про розширення кількості комітетів, створення нових територіальних відділень тощо. Є багато сфер, які наразі знаходяться поза зоною уваги органів самоврядування. Абсолютно переконаний у необхідності нагальної розбудови як комітету ветеранів адвокатури, так і комітету, який буде опікуватись питаннями адвокатів, котрі щойно прийшли у професію. Є певні думки й щодо того, як має працювати молодіжна організація адвокатів Київської області в цілому.

Друге. Розвиток і вдосконалення. Однозначно необхідне вдосконалення курсів з підвищення кваліфікації. Наразі їх якість та кількість достатні, але не завжди ефективні. Адвокати не повинні перебувати у безвиході й заради балів передивлятись усе підряд. Навчання має бути і корисним, і цікавим, а головне — комфортним. Потужності нашої Ради це легко дозволяють. Впевнений, що необхідно підтримувати та розвивати таку хорошу ідею, як школа адвокатів Київської області, можливо, в т.ч. і через створення окремого сайту (очевидно, що потрібно більше заходів, що прокачуватимуть скіли та навички адвокатів). Також слід створити постійний графік семінарів, знайти фахових експертів зі значно більшої, ніж зараз, кількості сфер інтересів (спадкування, ДТП, корпоративні спори, експертизи тощо), сформувати доступні відеоуроки й таке інше. І все це слід робити, насамперед, для задоволення потреб самих адвокатів, підшукувати теми, які їм цікаві, а не просто потрібні. Це означає й створення та підготовку тематичних збірок, і регулярний випуск оглядів судової практики, законодавства, і курси наставництва тощо. Незмінним має залишатись тільки те, що для всіх адвокатів Київської області підвищення кваліфікації має бути безкоштовним.

Третє. Соціальні питання і взаємодопомога. Деякі адвокати похилого віку вже не так активні у пошуках нових клієнтів, а життя не стає дешевшим. І наш спільний обов’язок — максимально допомогти їм. У РАКО вже давно ведуться розмови про необхідність створення відповідного благодійного фонду, і я буду наполягати на його створенні й розвитку. Навіть якщо життя завдаватиме дошкульних ударів, ми не залишатимемо колег сам на сам з їх бідою. Ще одним важливим завданням особисто для себе бачу значно більшу комунікацію по всіх напрямах у частині зменшення податкового навантаження на адвокатів та страхування їх діяльності. Професійне життя адвоката з кожним роком стає все суворішим та складнішим, і діяльності одного лише комітету з питань захисту, яким би потужним він не був, уже недостатньо. Тому однозначно потрібно розвивати нові комітети. Більш детально своє бачення розвитку адвокатури Київщини я викладу у своїй програмі, роботу над якою завершую.

— Амбітні плани потребують амбітних членів команди. Але навіть за умови чіткого розуміння, що і як робити, чи готові Ви внутрішньо до такого амплуа як лідерство?

— От Ви кажете про амбіції… А я насправді хотів би бачити серед майбутніх членів Ради не людей з амбіціями, а тих, кого об’єднує, насамперед, прагнення побудувати сильну, авторитетну, незалежну, а головне — єдину спільноту адвокатів. Не зупинятися на досягнутому, зробити ще більше, ніж зроблено. Важливо розуміти, що робота в Раді адвокатів — це щоденна копітка технічна праця, а не гасла та популізм. Впевнений, що до дня конференції до мене приєднаються ще яскраві адвокати-лідери, які поділяють мої цінності й готові витрачати свій час, сили та кошти на благо всієї спільноти. За час своєї роботи в РАКО я зрозумів, що лідер — це не самий сильний чи впливовий, не самий розумний чи багатий. Лідер — це той, хто надихає та мотивує. Той, хто об’єднує спільноту в колектив однодумців, а з однодумців створює команду, поєднану спільним баченням та спільними цілями. Команду, яка веде до успіху всю спільноту. Головне — не піддаватися емоціям, не дозволяти викликам зламати наш дух. Кожне випробування має робити нас сильнішими та ще більш згуртованими. У першу чергу, в захисті наших прав, прав кожного адвоката. І це не просто слова, а віра в кожного з адвокатів Київської області.

— Дякую за розмову!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати