17 травня 2022, 18:36

Зміни у системі валютного регулювання: набула чинності постанова НБУ

Asters

Реагуючи на ситуацію в економіці та платіжному балансі країни, Національний банк України оперативно корегує раніше встановлені правила роботи банківської системи у період воєнного стану. Протягом усього квітня та на початку травня 2022 року спостерігається тенденція запровадження нових та корекції існуючих обмежень, спрямованих на "запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни" в умовах воєнного стану.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У квітні 2022 р. інфляція прискорилася до 16,4%,- НБУ"

Так, 10 травня 2022 року набула чинності постанова Правління Національного банку України від 9 травня 2022 року №96, яка внесла зміни до Постанови НБУ від 24.02.2022 р. № 18 "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану", з наступних питань.

Інвестиційна діяльність

Зміни перш за все торкнулися роботи іноземних інвесторів, яким дозволили переказувати за кордон кошти, що будуть отримані після 1 квітня 2023 року у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення.

Натомість діяльність українських інвесторів за кордоном зазначала обмежень, оскільки було запроваджено тимчасову заборону на розрахунки за кордоном з метою купівлі цінних паперів, акцій, облігацій та сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками. Водночас не обмежується використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Також громадянам дозволено продавати банківські метали з фізичною поставкою або без фізичної поставки банкам.

Міжбанківський валютний ринок

НБУ припинив проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро (таку можливість запровадили на початку березня 2022 року) та проводитиме такі операції виключно в доларах США.

Додатково обмежили коло банків, які зможуть брати участь у таких торгах: встановлено, що банк матиме змогу проводити операції з НБУ, якщо упродовж 10 календарних днів, що передують дню звернення до НБУ, він жодного разу не порушував ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції.

Технічні корективи

Внесені корективи, що, ймовірно, покликані врегулювати недоліки запроваджених раніше обмежень, а саме:

  • прямо визначено право здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів, а також перекази фізичними особами-нерезидентами сум, отриманих у разі загибелі військовослужбовця
  • відкориговано окремі питання здійснення розрахунків за зовнішньоекономічними угодами
  • внесено технічні правки до процедури надання НБУ окремих дозволів на здійснення переказу коштів за кордон
  • розблоковано можливість здійснення окремих видаткових операцій з рахунків резидентів рф та рб та осіб, бенефіціари яких є резидентами цих країн та запроваджено можливість здійснення видаткових операцій з таких рахунків за окремими дозволами НБУ.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати