В період карантинних обмежень актуальним постає питання переведення працівників на дистанційну форму роботи. Однак такий варіант можливий не для всіх – роботу нотаріусів, наприклад, перевести в онлайн-формат апріорі неможливо. Адже нотаріус повинен перевірити необхідні документи та впевнитися, що люди, які прийшли до нього, наприклад, оформити купівлю-продаж квартири, мають на це право і роблять таку дію добровільно, без будь-якого примусу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Міністерство юстиції безоплатно віддає конфіскований літак".
Про це зазначила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук, зазначає прес-служба Мін'юсту.
За її словами, діяльність українських нотаріусів можна оптимізувати за рахунок сучасних та інноваційних рішень. Одне із таких — перехід до Е-нотаріату. Цей проєкт наразі впроваджується і покликаний поліпшити якість нотаріальних дій шляхом зменшення часу на їх вчинення та максимального захисту нотаріального документу від підробки.
Що ж до цифровізації адміністративних послуг, заступниця Міністра юстиції говорить, що це наразі один із ключових пріоритетів держави.
А ось ідея онлайн-одруження чи розлучення, на думку заступниці очільника Мін’юсту, містить більше ризиків, ніж переваг. "Шлюб — це надважлива подія в житті кожної людини, це таїнство, що ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, а встановити взаємність намірів на створення родини можна лише у присутності майбутньої подружньої пари", – переконана Ольга Оніщук.
Щодо питання діяльності в Україні політичних партій, заступниця Міністра зазначила, що наразі в державі їх зареєстровано 361. Загалом за останній рік Мін’юст скерував до суду позовні заяви про анулювання свідоцтв 50 політичним партіям, у діяльності яких протягом 10 років були відсутні прояви політичної активності.
Заступниця Міністра відзначила також основні кроки у антирейдерському напрямі, яких вдалося досягти за останній рік. Зокрема:
- було ліквідовано головну передумову рейдерства в реєстрах — припинено діяльність так званих акредитованих суб’єктів, комунальних підприємств, які допускали найбільшу кількість реєстраційних порушень;
- перезавантажено процедуру адміністративного оскарження реєстраційних дій, удосконалено порядок і підходи до неї, викорінивши формальний принцип розгляду скарг;
- було посилено безпеку даних реєстрів і удосконалено їх роботу.
"Водночас нам все ще є над чим працювати, що вдосконалювати, і до чого прагнути! Так, кілька тижнів тому Уряд підтримав розроблений Міністерством юстиції законопроєкт, яким серед іншого пропонується з 1 січня 2022 року позбавити Мін’юст повноважень щодо прийняття рішень про скасування реєстраційних дій у сфері державної реєстрації. При цьому ми маємо подбати про забезпечення ефективного і оперативного захисту майнових прав", – зазначила Ольга Оніщук.
Щодо питання скасування в Україні з 1 липня 2021 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, заступниця Міністра юстиції порадила дотримуватись "базових правил майнової гігієни", аби захистити свою землю від нечесних "ділків": потурбуватися про належне оформлення документів, що посвідчують право власності, присвоєння кадастрового номеру ділянці і внесення відповідних відомостей до ДРП. Якщо речове право зафіксовано лише на паперових носіях, наприклад, на руках є державний акт на землю старого зразка і коректні відомості про земельні володіння досі не відображені у ДЗК, варто спершу подбати про присвоєння ділянці кадастрового номеру, а потім — про офіціалізацію статусу власника землі у ДРП.
"Так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає. Проте сьогодні головною умовою для проведення будь-яких юридичних операцій із землею є присвоєння їй кадастрового номеру, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок — оцифрування відповідних відомостей: внесення їх до ДРП. Сподіваємося, що відкриття ринку землі в Україні стане потужним імпульсом для розвитку української аграрної галузі й залучення інвестицій, але аж ніяк не для активізації "реєстраційного" рейдерства", – додала Ольга Оніщук.
Нагадаємо, оголошено конкурс на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги.