Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг у сфері публічних закупівель інформує про актуальні проблеми, пов’язані з проведенням процедур закупівель послуг з управління небезпечними відходами.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Україна на крок ближче до єдиного роумінгу з ЄС»
З огляду на соціальну значущість цього ринку та велику кількість скарг щодо дій замовників, Комісія звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за роз’ясненням положень законодавства. У відповідь Міністерство повідомило, що чинне законодавство не встановлює вичерпного переліку кодів операцій з управління відходами за кожним кодом відходів згідно з Національним переліком.
Згідно із Законом України «Про управління відходами», перелік операцій та відходів визначає сам суб’єкт господарювання на етапі отримання дозволу на оброблення відходів, відповідно до наявного обладнання, проєктної документації та висновку з оцінки впливу на довкілля.
АМКУ наголошує, що замовники повинні вказувати в тендерній документації саме коди відходів, якими охоплюються послуги, що закуповуються (відповідно до постанови КМУ від 20.10.2023 № 1102). Встановлення ж конкретного переліку кодів операцій з управління відходами замовником може бути визнано дискримінаційним, адже це обмежує коло потенційних учасників і збільшує кількість скарг, що затягує саму процедуру закупівель.
Комісія закликає замовників враховувати ці положення під час підготовки тендерної документації, щоб уникати порушень та забезпечити ефективне і конкурентне проведення закупівель.