10 січня 2024, 18:08

Здати зразки ДНК для упізнання зниклих безвісти родичів можна буде в шести країнах ЄС та Туреччині

Пресслужба МВС України

Міністерство внутрішніх справ України оголосило про збір зразків ДНК українців, які зараз вимушено перебувають за кордоном. Мова йде збір ДНК-профілів для упізнання тіл людей, які, можливо, загинули, внаслідок російської агресії, повідомила пресслужба МВС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У НАЗК заявили, що Уряд не надав 131 постанову для проведення антикорупційної експертизи".

Так, до 15 січня громадяни, які перебувають за кордоном, мають змогу записатися для здачі ДНК-зразків з метою пошуку та ідентифікації родичів, які є зниклими безвісти. Потрібно заповнити заявку, надіслати її на електронну адресу: hotline@dmsu.gov.ua, та визначитися з місцем забору ДНК-зразків. Про це в ефірі "Єдиних новин" повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.

"Наразі у шести країнах Європейського Союзу у підрозділах ДП "Документ" Державної міграційної служби України створюються можливості для здачі зразків букального епітелію. Надалі ці ДНК-профілі будуть передані до уповноважених органів системи МВС", поінформував заступник Міністра.

Як зазначається, відбір зразків проводили восени минулого року на території Польщі та Німеччини, але залежно від кількості поданих заявок та від територіальності МВС буде надавати можливість здавати такі зразки на території Чехії, Словаччини, Італії або Іспанії, а також на території Туреччини.

"В процесі ідентифікації тіл експертам також допомагають наші міжнародні партнери. Це Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти, яка розташована в Нідерландах,  додав Леонід Тимченко.  Ми співпрацювали з ними упродовж 2023 року, і за цей період відібрали зразки у понад 400 громадян України за кордоном. За допомогою такої співпраці було встановлено близько дев'яносто збігів".

Як зазначив заступник Міністра, на даний час в Єдиному реєстрі осіб зниклих безвісти, який адмініструє МВС, перебуває 17 тисяч осіб. Відповідно видано 17 тисяч витягів із вказаного реєстру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати