09 липня 2021, 11:12

Заява антикорупційних організацій: депутатська реформа АРМА створює ризики для роботи органу

Transparency International Ukraine

Трансперенсі Інтернешнл Україна та Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI) застерегли народних депутатів від ухвалення законопроєкту № 5141 в чинній редакції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Укрексімбанк виставив на повторні торги через СЕТАМ пул активів зі зниженими цінами"

Експерти антикорупційних організацій проаналізували положення документу і дійшли висновку, що законопроєкт не забезпечує реформу АРМА, натомість створює нові ризики та прогалини, а його втілення завдасть шкоди практиці управління арештованими активами в Україні.

Зокрема, експерти вказали на такі недоліки законопроєкту:

  • блокування реалізації арештованого майна, яким неможливо ефективно управляти. Це призведе до втрати вартості арештованого майна або до таких витрат на управлінням ним, які значно перевищуватимуть його вартість. Такий підхід є економічним невигідним та суперечить міжнародним практикам.
  • поява норми, яка передбачає «інший спосіб управління» активами поряд з реалізацією та передачею активів за договором, створює невизначеність, адже проєкт закону не містить жодного опису будь-якого іншого способу управління.
  • завищення порогової вартості активів, які можуть передаватися в АРМА, зменшить обсяги активів в управлінні Агентства, що суперечить ідеї існування органу.
  • можливість зацікавленим особам надавати АРМА рішення суду про скасування арешту на активи створює простір для зловживань, оскільки будь-яка зацікавлена особа зможе залишити прокурора за межами процесу повернення активів.
  • відсутність вимоги до правоохоронців щодо обов’язкових консультацій з АРМА стосовно передачі активів в управління не дозволить ефективно планувати передачу майна та належно управляти ним.

На думку експертів, вказані норми передбачають лише обмеження функцій АРМА без врахування судової практики, досвіду роботи Агентства та його іноземних аналогів. «Документ не пропонує жодних позитивних змін і суперечить міжнародним зобов’язанням України щодо менеджменту арештованих активів» – наголосили в Трансперенсі Інтернешнл Україна. 

«Законопроєкт № 5141 не досягне своїх цілей та може бути шкідливим у практиці управління активами в Україні. Він не забезпечує суттєвої реформи, а, навпаки, створює нові ризики та прогалини» – йдеться у висновках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати