21 вересня 2023, 10:05

Завершився перший раунд слухань по справі України проти росії щодо Конвенції про геноцид

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

У середу, 20 вересня, в Міжнародному суді ООН у Гаазі був третій день слухань щодо заперечень, які російська федерація висунула у справі України проти рф "Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього". 

Оскільки повна назва справи англійською "Allegations of Genocide under the Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide (Ukraine v. Russian Federation: 32 States intervening)", то упродовж дня в суді по 10-15 хвилин було відведено на виступ представників держав, які підтримують Україну. Загалом таких у Суді, що розглядає спори між державами, 32 країни. Це всі (крім Угорщини) держави Європейського Союзу, а також Велика Британія, Австралія, Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Ліхтенштейн. 

У промовах їхні представники здебільшого апелювали до статей Конвенції, які стосуються позову України до росії, а також підкреслювали, що долучилися до справи як сторони "Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього" 1948 року. 

Принципова деталь, навколо якої нерідко виникає плутанина. У позові Україна не стверджує, що російська федерація чинить геноцид. Україна звинувачує росію в порушенні Конвенції 1948 року про геноцид, вважаючи, що російська федерація маніпулювала положеннями важливого міжнародного договору заради приводу до повномасштабної збройної агресії. Оскільки посеред даного процесу об'єкт спору не змінюватиметься, то до МС ООН можна буде звернутися пізніше знову - безпосередньо щодо злочину геноциду росії в Україні. 

Фактично виступом представників держав, які підтримують позицію України, що Міжнародний суд ООН має юрисдикцію у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, завершився перший раунд поточних слухань. 

Другий раунд у Суді в Гаазі пройде наступного тижня. Україна виступатиме 27 вересня, росія матиме слово 25 вересня.

Рішення по юрисдикції МС ООН по справі Україна очікує отримати найближчими місяцями. В такому разі розпочнуться слухання справи по суті.

Цей матеріал став можливий за сприяння:

Дизайн без назви

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати