02 вересня 2020, 10:42

Засідання ВРП 1 вересня: жодного відстороненого судді ОАСК

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя на засіданні 1 вересня 2020 р. розглянула клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Євгенія Аблова від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП ухвалила рішення про повернення клопотання про відсторонення голови ОАСК".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

У результаті розгляду клопотання ВРП дійшла висновку, що докази, якими обґрунтована підозра, висунута судді Євгенію Аблову, "здобуті у спосіб, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, - без дозволу суду на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих під час розслідування іншого кримінального провадження".

Крім цього, на думку ВРП, не обґрунтована наявність ризиків, на які посилається Генеральний прокурор у своєму клопотанні, що можуть виникнути в разі продовження здійснення правосуддя суддею Євгенієм Абловим. Зокрема, серед матеріалів, доданих до клопотання, відсутні розписки про отримання суддею матеріалів понад 50 адміністративних справ, які він начебто може знищити чи спотворити.

"Також Офісом Генерального прокурора не надано доказів того, що суддя Євгеній Аблов має можливість впливати на свідків та підозрюваних, яких допитуватимуть під час досудового розслідування, і протиправно перешкоджати у такий спосіб встановленню обставин кримінального правопорушення.

Виходячи з цих обставин, Вища рада правосуддя ухвалила відмовити у задоволенні клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Євгенія Валерійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності", - вказали у ВРП.

Також ВРП на засіданні 1 вересня розглянула клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Ігоря Качура від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. За результатами розгляду матеріалів, долучених до клопотання, ВРП ухвалила відмовити у задоволенні клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку із відсутністю належного обґрунтування висунутих йому підозр.

Вища рада правосуддя дійшла висновку, що докази на підтвердження вчинення суддею Качуром інкримінованих йому злочинів, "здобуті у спосіб, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, - без дозволу суду на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих під час розслідування іншого кримінального провадження".

Читайте також: "КСУ розгляне питання конституційності НАБУ".

На думку ВРП, не обґрунтована також наявність ризиків, на які посилається Генеральний прокурор у своєму клопотанні, що начебто можуть виникнути в разі продовження здійснення правосуддя суддею Качуром. "Офісом Генерального прокурора не надано доказів того, що суддя має можливість впливати на свідків та підозрюваних, яких допитуватимуть під час досудового розслідування, і у такий спосіб протиправно перешкоджати встановленню обставин кримінального правопорушення", - зазначили у ВРП.

При цьому Вища рада правосуддя на засіданні 1 вересня розглянула клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Олексія Огурцова від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

У результаті ВРП повернула без розгляду клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді ОАСК Олексія Огурцова від здійснення правосуддя у зв’язку з порушенням порядку повідомлення судді про підозру, зокрема, у зв’язку з порушенням статей 135, 276, 278 КПК України.

Також Вища рада правосуддя на засіданні 1 вересня розглянула клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення судді ОАСК Ігоря Погрібніченка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Як зазначається, ВРП повернула без розгляду клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді ОАСК Ігоря Погрібінченка від здійснення правосуддя через порушення порядку повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення і, як наслідок, не набуття суддею статусу підозрюваного у кримінальному провадженні.

Читайте також: "Суддівська винагорода має виплачуватися без обмежень з 28 серпня 2020 р, - Богдан Моніч".

Водночас Вища рада правосуддя на засіданні 1 вересня розглянула клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення судді ОАСК Володимира Келеберди від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

ВРП повернула без розгляду клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді ОАСК Володимира Келеберди від здійснення правосуддя через порушення порядку повідомлення судді про підозру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати