31 серпня 2020, 16:14

Суддівська винагорода має виплачуватися без обмежень з 28 серпня 2020 р, - Богдан Моніч

Прес-служба РСУ

Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся з листом щодо виконання рішення Конституційного Суду України. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РСУ проведе співбесіди з кандидатами на посаду судді КСУ".

Про це повідомляє прес-служба РСУ.

Зазначається, що відповідний лист був направлений на адресу Голови Верховного Суду Валентини Данишевської, Голови Вищого антикорупційного суду Олени Танасевич, Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка та голів судів першої та апеляційної інстанцій.

Як зазначено у листі, 28 серпня 2020 року рішенням Конституційного Суду України у справі № 1-14/2020(230/20) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення:

- частин першої, третьої статті 29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14 листопада 2019 року № 294-IX зі змінами;

- абзацу дев’ятого пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік"" від 13 квітня 2020 року № 553-IX.

Зокрема, за змістом частини другої статті 152 Конституції України, частини першої статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Так, з огляду на вказані положення Конституції, законодавства України та висловлену в рішенні №22 від 24 квітня 2020 року Радою суддів України позицію щодо виплати суддівської винагороди пропорційно до кількості відпрацьованих у місяці робочих днів/годин, виходячи з фактично відпрацьованого часу з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу та інших надбавок і доплат) слід вжити заходи щодо виконання згаданого рішення Конституційного Суду України та з 28 серпня 2020 року здійснювати виплату суддівської винагороди у повному обсязі, відповідно до статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів України".

Нагадаємо, змінена процедура припинення інститутів спільного інвестування.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати