17 листопада 2016, 13:28

Залучено $19 млн на проект з протидії корупції

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Держагентством з питань електронного урядування, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і Урядом Великої Британії розпочинає п’ятирічний проект «Прозорість та підзвітність у державному адмініструванні та послугах». Проект вартістю $19 млн буде тривати 5 років і спрямований на протидію корупції через реформу електронного врядування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Головне завдання проекту - прискорити процес реформ у таких ключових сферах, як електронні закупівлі, відкриті дані та електронні послуги. Серед іншого, мова йде про регулярну публікацію даних міністерствами і муніципалітетами. А також про інтеграцію ключових державних реєстрів, що дозволить значно підвищити ефективність і прозорість адміністративних послуг.

«Корупція процвітає у тіні та швидко зникає, коли потрапляє під промені світла; електронне врядування та відкритість даних є ключовими інструментами, що забезпечують вищій рівень прозорості та підзвітності», -– зазначила у привітальному слові Посол США Марі Йованович.

Крім того, проект відкриває нові можливості для розвитку реформи публічних закупівель, яка здійснюється під керівництвом Мінекономрозвитку. «За останні півтора року ми досягли помітних успіхів в цій сфері. Електронна система ProZorro успішно завершила пілотний етап і стала обов’язковою. Загальна сума економії завдяки ProZorro перевищила 6,5 млрд грн. Фактично, ми створили нові правила гри у цій сфері, і тепер важливо закріпити і розвинути ці досягнення», - зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Він підкреслив, що реформа публічних закупівель – це не лише електронна система. Не менш важливими є моніторинг тендерів, навчання і професіоналізація закупівельників. Проект дозволить вивести ці напрямки на якісно новий рівень. Так, спільно з Київською Школою Економіки буде створено Центр передового досвіду для спеціалістів із закупівель, який має підготувати щонайменше 500 фахівців із закупівель.

Окремий напрямок проекту – це підтримка моніторингу закупівель. «Головне наше завдання – попередити зловживання і виявити порушення. Саме тому ми підсилюємо напрямок навчання активістів і правоохоронців, - додав Максим Нефьодов. - Ми вдячні Агентству USAID і Департаменту з міжнародного розвитку Уряду Великої Британії за підтримку цих важливих для країни змін».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати