05 серпня 2020, 17:19

Законодавчі зміни у сфері правосуддя мають бути спрямовані на поновлення роботи ВККСУ, - Овсієнко

Прес-служба ВРП

Законодавчі зміни у сфері правосуддя мають бути спрямовані на поновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і, як результат, наповнення судової системи новими кадрами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «ВРП ініціювала обговорення проекту Положення про ЄСІТС».

Про це заявив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, зазначає прес-служба ВРП.

Так, за його словами, наразі найактуальнішими є заходи щодо стабілізації судової системи та ліквідації кадрового дефіциту. Ухвалення проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» № 3711 дасть змогу розпочати формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Голова ВРП зауважив, що законопроект № 3711 не є за своєю суттю реформаторським, він покликаний вирішити проблеми, які виникли через попередні непродумані зміни у законодавстві, зокрема через прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» № 193-IX. Як відомо, 18 лютого 2020 року Конституційний Суд України своїм рішенням визнав неконституційними положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в частині ліквідації Верховного Суду України, а рішенням від 11 березня 2020 року визнав такими, що відповідають Конституції України, окремі положення Закону України № 193-IX.

Голова ВРП наголосив, що запропоновані законопроектом № 3711 зміни покликані привести законодавство у відповідність з рішеннями Конституційного Суду України. Крім того, вони дадуть можливість Вищій раді правосуддя сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України і, як наслідок, запустити процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів та вирішити інші питання суддівської кар’єри.

Інакше, зазначив Андрій Овсієнко, у найближчій перспективі суди можуть втратити ще частину кадрів. Адже в умовах правової невизначеності, складнощів із матеріально-технічним і соціальним забезпеченням судді звільнятимуться у відставку. «Тенденція справді загрозлива: 32 % суддівських посад вакантні, понад 30 % суддів мають право на відставку. Кожного тижня ВРП розглядає все нові й нові заяви про відставку. Упродовж півтора року дев’ять судів не здійснювали правосуддя через відсутність у їх складі повноважних суддів. Значна частина апеляційних судів укомплектована менше ніж на половину. Вплив кадрового голоду в апеляційних судах дуже негативний, адже набрання рішенням законної сили пов’язують саме із судом апеляційної інстанції», – сказав Голова ВРП.

Таким чином, Андрій Овсієнко вважає, що законопроект № 3711 потрібно ухвалювати невідкладно.

Нагадаємо, у Києві обговорили проект Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати