29 грудня 2020, 16:49

Законодавчі зміни передбачають відстрочення сплати та списання боргу платникам податків

ГУ ДПС у м. Києві

Внесеними нещодавно змінами до Податкового кодексу України передбачено, що у разі, коли загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються. Крім цього, не застосовується право податкової застави.

Читайте також: "З 1 січня набирають чинності нові правила торгівлі рідинами, що використовуються в е-сигаретах".

Про це нагадав Олександр Туру, заступник начальника ГУ ДПС у м. Києві. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Порядок відстрочення сплати та списання податкового боргу платникам податків, які зазнали втрат внаслідок карантинних обмежень визначено Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 - ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Змінами визначено, що податковий борг платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень і обліковувався за такими платниками податків станом на 01 грудня 2020 року та залишився непогашеним станом на дату надання відстрочення, може бути відстроченим до 29 грудня 2021 року.

Крім того, у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виникли станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають відповідно до п. 23 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Зазначене положення не застосовується щодо:

- великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу;

- осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати