15 липня 2015, 16:12

Закон пор місцеві вибори - лише перший крок у реформуванні виборчого законодавства - нардеп

Прес-служба народного депутата Алексєєва С.О.

Верховна Рада зробила перший крок у реформуванні виборчого законодавства, ухваливши новий закон «Про місцеві вибори». Про це заявив народний депутат України, один з авторів законопроекту Сергій Алєксєєв.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ухваленням нового закону «Про місцеві вибори» ми виконали зобов’язання перед виборцями, зафіксовані в коаліційній угоді, впровадити нову прогресивну систему виборів за відкритими списками та обирати мерів великих міст в два тури. Цим законом починається викорінення багаторічної традиції «засівання» округів кандидатами перед виборами і монопольне право партійних лідерів визначати послідовність кандидатів у списку», ­ - заявив Сергій Алєксєєв.

Депутат також зазначив, що законом впроваджується низка інших важливих новацій, зокрема, щодо квотування в партійних списках, не менше 30% яких мають складати представники однієї статі, та механізму відкликання депутатів. Окрім того, депутати вирішили не надавати можливості брати участь у виборах блокам політичних партій.

«Даний закон ­- це лише перший крок у напрямку вдосконалення виборчого законодавства», - підсумував Алєксєєв.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати