16 червня 2020, 16:30

За травень колегія Мін’юсту розглянула більше 500 скарг у сфері держреєстрації

Прес-служба Мін'юсту

У травні 2020 року, після відновлення колегіального розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, було розглянуто 510 скарг у сфері державної реєстрації. Із них 166 - задоволено, у 344 випадках було відмовлено по суті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "17 червня відбудеться брифінг Міністра юстиції України".

Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук, зазначає прес-служба Мін'юсту.

"Після відновлення колегіального розгляду скарг в умовах дії карантинних обмежень робота Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг у сфері державної реєстрації була напруженою. Засідання проводилися 3-4 рази на тиждень задля оперативного розгляду реєстраційних кейсів і ефективного захисту майнових прав громадян і бізнесу. Щотижня члени Колегії аналізували понад 100 скарг", - зазначила Ольга Оніщук.

Водночас вона звернула увагу, що засідання Колегії в Офісі протидії рейдерству відбувалися з дотриманням усіх передбаче них протиепідеміологічних заходів: із збереженням соціальної дистанції і використанням засобів індивідуального захисту.

Також Ольга Оніщук пояснила, що досить значний обсяг скарг, у задоволені яких було відмовлено по суті, має цілком логічне пояснення - намітилася стійка тенденція до зменшення кількості рейдерських захоплень у державних реєстрах.

"Це можна розцінювати і як певний позитивний сигнал для державних реєстраторів: переважна більшість скарг, які надходять на розгляд Колегії, є необґрунтованими, а відтак реєстраційні дії проводяться відповідно до вимог чинного законодавства. Попри те, що значну кількість скарг уже було опрацьовано, на розгляді Колегії перебуває ще досить великий масив звернень, що є наслідком тривалого періоду (майже півтора місяці), коли колегіальний розгляд скарг у сфері державної реєстрації не відбувався через запроваджені з метою запобігання поширенню вірусу COVID-19 карантинні обмеження. Тож інтенсивність діяльності Колегії у найближчі місяці зменшувати не плануємо, аби подолати усі "залишки" скарг і вийти на нормальний режим роботи", - прокоментувала заступник Міністра юстиції.

Нагадаємо, Мін'юст попередив про небезпеку ухвалення законопроекту №3322.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати