05 лютого 2020, 9:55

За минулий рік зростання ВВП України сповільнилося до 3,3%

Прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України
Зростання ВВП України у 2019 році сповільнилося до 3,3% у порівнянні з показником 2018 року - 3,4%.

"За результатами 2019 року економічна активність зберігалась на достатньо високому рівні – темпи зростання ВВП оцінено у 3,3%, що майже співпадає з показником 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Втім, наголошують у міністерстві, змінились драйвери цього зростання. Так, суттєво уповільнилось зростання зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) – до 1,6% загалом за 2019 рік, а в останні місяці року навіть спостерігалось його падіння. Насамперед, це відбувалося за рахунок виробничої сфери.

1580833711-677

Також незважаючи на черговий рекорд урожаю зернових, уповільнилось сільське господарство. Натомість високий внутрішній попит генерував високі показники в будівництві, торгівлі та низці галузей сфері послуг.

Ключові фактори, що впливали на економічну активність у 2019 році:

  • стабільно висока інвестиційна активність;
  • рекордний врожай зернових;
  • послаблення глобального попиту на тлі посилення торговельних війн;
  • зростання купівельної спроможності населення;
  • зміцнення обмінного курсу гривні.

У 2020 році продовжиться реформування у всіх сферах економіки, модернізація промислового комплексу, активне оновлення інфраструктурних об'єктів. Однак дія чинників, які впливали на розвиток економіки у 2019 році, на тлі уже сформованих у попередніх періодах структурних дисбалансів та накопичених проблем, дещо стримуватимуть зростання економіки в цілому. 

Огляд економічної діяльності детальніше можна переглянути за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати