29 квітня 2020, 12:17

За час карантину до ТПП надійшло понад 10 тисяч звернень

ТПП України

З моменту введення карантину на території України до системи ТПП в Україні надійшло понад 10 тисяч звернень щодо отримання консультацій і документального підтвердження для можливого звільнення від виконання умов договору і зобов'язань згідно із законодавчими й іншими правовими актами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відсутність коштів не може вважатися форс-мажором, - ТПП України".

Про це повідомляє ТПП України.

Зазначається, що також надійшли звернення про отримання документального обґрунтування для продовження термінів виконання договору або законодавчих зобов'язань без застосування штрафних санкцій/пені за прострочку, що виникла в зв'язку з введенням карантину, а також іншими обставинами, які роблять об'єктивно неможливим виконання зобов'язань.

Так, майже 87% звернень були пов'язані з отриманням консультацій щодо врегулювання питань із замовниками і необхідних дій у разі зриву виконання зобов'язань контрагентами через настання форс-мажорних обставин.

За місяць карантину співробітниками ТПП України та регіональних ТПП також було розглянуто близько 1300 звернень про засвідчення форс-мажорних обставин і отримання відповідного сертифіката.

"У 75% підприємців форс-мажор виник у зв'язку з введенням карантину, в результаті чого багато сфер повинні були припинити свою діяльність. Ще в 15% випадків підприємці не можуть вчасно виконати зобов'язання через призупинення пасажирського транспортного сполучення. Дані обставини стали причинами відсутності більшої частини співробітників на робочих місцях, що призводить до простоїв у багатьох сферах діяльності. В тому числі, надходять звернення про ускладнення і неможливість отримання необхідних дозвільних документів у державних органах у зв'язку з введеними карантинними заходами у відповідних державних організаціях", – сказав президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Він пояснив, що всі звернення заявників та подані документи детально вивчаються уповноваженими особами палат для встановлення причинно-наслідкового зв'язку між обставиною і неможливістю виконання заявником своїх конкретних зобов'язань.

"Ми вивчаємо договірну базу й обставини, на які посилається одна зі сторін. Найчастіше в процесі вивчення документів виявляються факти, коли за засвідченням форс-мажорів звертаються компанії, які намагаються посилатися на обставини введеного карантину як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання зобов'язань через проблеми, що виникли давно.Також надходить багато звернень без документів, що обґрунтовують неможливість виконання своїх зобов'язань у зв'язку з певними обставинами. В обох випадках дані факти будуть підставою для оформлення відмов у видачі сертифікатів – таких приблизно 10% від заяв, що надійшли" зауважив Геннадій Чижиков.

Зазначається, що за період дії карантину система ТПП в Україні, продовжуючи працювати в стандартному режимі, вже оформила понад 600 сертифікатів про наявність форс-мажорних обставин.

У 90% випадків одержувачі посилаються на обставини форс-мажору, через які не можуть виконувати в терміни зобов'язання за договорами, в 5%  за податковими зобов'язаннями, в 3%  дотримуватися положень нормативно-правових актів.

Нагадаємо, малому бізнесу спрощено процедуру засвідчення форс-мажору за договорами оренди.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати