19 лютого 2019, 12:25

З початку року в Києві відкрили більше тисячі спадкових справ

Головне територіальне управління юстиції у місті Києві

Оформити договір дарування, посвідчити заповіт чи внести зміни до уже існуючого? З цими та іншими питаннями йдуть саме до нотаріуса. Відтак, до державних нотаріусів столиці у 2019 р. вже зверталися майже 7600 осіб, які здійснили більше 8 тис. нотаріальних дій.

Найпопулярнішим серед киян надалі залишається питання спадкування. З початку року державні нотаріуси столиці відкрили 1165 спадкових справ та видали 2232 свідоцтва про право на спадщину: 348 із них за заповітом, 1884 - за законом. Крім цього, з нового року було посвідчено майже 400 заповітів.

"Згідно зі ст. 1270 Цивільного кодексу України спадщина може бути прийнята протягом шести місяців з дня її відкриття.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Важливо: відповідно до Цивільного Кодексу України спадщина як за законом, так і за заповітом, приймається вся повністю, без застережень. Тобто не можна прийняти будинок у спадщину та при цьому не прийняти квартиру чи відмовитися від грошового боргу. Діє правило: або все, або нічого", - розповідає очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.

Окрім заповітів, кияни вдаються до договорів довічного утримання. Відтак, за останній місяць було укладено 3 таких договори.

Якщо є питання щодо оформлення нотаріальних угод, звертайтесь до державних нотаріусів столиці за телефоном (044) 234-99-91.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати