13 травня 2020, 15:31

З 1 вересня в'їзд до Білорусі за звичайним паспортом для українців скасовується

Укрінформ
Кабінет Міністрів України частково обмежив безвізовий режим з Білоруссю, скасувавши з 1 вересня можливість перетину кордону з цією країною за паспортом громадянина України.

Відповідну постанову було ухвалено сьогодні, 13.05.2020 р., на засіданні Уряду, зазначає Укрінформ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, Уряд доручив Міністерству закордонних справ поінформувати уряд Республіки Білорусь про зупинення з 1 вересня дії відповідного пункту Угоди про безвізові поїздки громадян.

Згідно з угодою від 2009 р. українці мали право їздити в Білорусь за внутрішніми паспортами громадянина України. Відтепер в'їзд до Білорусі зі звичайним паспортом з 1 вересня скасовується, але в'їхати звідти на територію України можна буде зі звичайним паспортом.

Як зазначається у пояснювальній записці до постанови, через те, що внутрішній паспорт України (у формі книжечки) має низький рівень захисту, зросла кількість підробок документа. Крім цього, відсутність в паспорті українців інформації англійською мовою унеможливлює зчитування даних для перевірки по базах Інтерполу. При цьому закордонний паспорт прискорить пропуск на кордоні.

Нагадаємо, Кабмін вніс зміни до статуту "Укрзалізниці".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати