Міністерство юстиції України довело до відома про можливість обрання з 17 серпня 2020 року спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Громадяни, які задекларували доходи за 2019 рік, повинні сплатити податки до 1 жовтня".
Зазначається, що в оновленому програмному забезпеченні Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань реалізовано передачу до Державної податкової служби України сканованих копій заяв трьох типів:
- Документ "Заява про обрання спрощеної системи оподаткування";
- Документ "Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість";
- Документ "Заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій".
Так, для того, щоб Державна податкова служби України отримала відомості про обрання суб’єктом господарювання системи оподаткування, які містяться у відповідній формі заяви щодо державної реєстрації, державному реєстратору необхідно:
1. Якщо у відповідній формі заяви щодо державної реєстрації заявником обрано спрощену систему оподаткування, то сканкопію такої заяви необхідно завантажити до документу, що має назву "Заява про обрання спрощеної системи оподаткування".
2. Якщо у відповідній формі заяви щодо державної реєстрації заявником обрано реєстрацію як платника податку на додану вартість, то сканкопію такої заяви необхідно завантажити до документу, що має назву "Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість".
3. Якщо у відповідній формі заяви щодо державної реєстрації заявником обрано включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, то сканкопію такої заяви необхідно завантажити до документу, що має назву "Заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій". Завантажувати необхідно всю заяву, а не лише окрему її сторінку.
Зокрема, під час державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу) вже не потрібно заповнювати та подавати окремі заяви. Для цього необхідно лише заповнити відповідну сторінку заяви у сфері державної реєстрації.
До внесення відповідних законодавчих змін у разі проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, продовжують подаватися окремі заяви про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства.
За інформацією Вісника ДФСУ