Морська Анти-Корупційна Асоціація (Копенгаген, Данія) поширює роботу свого Центру підтримки на українські порти та термінали. Це стало наступним кроком після успішного запуску аналогічних Центрів підтримки, які функціонують за допомогою місцевих партнерів, в Нігерії та Аргентині.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Місцевий Центр підтримки допомагатиме членам Асоціації під час виконання суднозаходів до портів та терміналів у випадках, коли судна та їхні екіпажі стикаються з корупційними викликами. Центр підтримки надаватиме першочергові оперативні поради та консультації щодо кожної ситуації та допомагатиме у налагодженні формального діалогу з місцевими органами влади у конфліктних ситуаціях. Для цього MACN уклала договір з Юридичною фірмою «АНК».
За словами Сесілії Мюллер Торбенд, Виконавчого директора Асоціації, «Формат роботи Центру підтримки вже довів свою ефективність в портах Нігерії та Аргентини, і тому ми сподіваємося, що його функціонування має величезний потенціал в Україні. Фундаментальний підхід колективних заходів Асоціації MACN полягає в тому, що надійні рішення для боротьби з корупцією повинні бути підтримані та мають бути корисними для ключових гравців ринку. Постійний діалог з ключовими гравцями ринку є одним із пріоритетних завдань Асоціації. Місцеві партнери MACN відіграють ключову роль у налагодженні діалогу з ключовими гравцями ринку. Тому партнерство з ЮФ «АНК» покликане посилити боротьбу з корупційними викликами в українських морських портах та терміналах шляхом роботи з місцевими та міжнародними гравцями».
MACN представляє значну частину морської індустрії та підтримує близький діалог зі своїми компаніями-членами з тим, щоб краще розуміти корупційні виклики у цьому регіоні. Дослідження, проведене MACN разом з партнерами показало, що Україна сприймається як країна з корупційними ризиками в усіх її портах на Чорному морі. Незважаючи на останні зусилля України у питанні боротьби з корупцією та впровадження нових регуляторних актів у морській галузі, корупційні ризики все ще залишаються, а відхилення незаконних вимог може привести до значних затримок суден та загрози накладення штрафів за вигадані порушення.
«Ми надаємо юридичні консультації морському бізнесу з 1996 року, і тому добре розуміємо умови, в яких доводиться працювати та виклики, з якими зустрічається бізнес щодня. Ми поділяємо цілі та принципи Морської Антикорупційної Асоціації (MACN), і тому прийняли пропозицію стати місцевим партнером Асоціації в Україні. Ми переконані, що наша співпраця буде корисною для усієї морської галузі України та прискорить реформи у морському секторі, які матимуть наслідком спрощення процедур в портах та гармонізацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу, як це передбачено Угодою про Асоціацію України з ЄС» - так прокоментував початок співпраці з Асоціацією MACN Керуючий партнер ЮФ «АНК» Олександр Кифак.
Крім того, у співпраці із Секретаріатом MACN, команда ЮФ «АНК» буде підтримувати комунікацію з тим, щоб поширити обізнаність морського бізнесу про колективні ініціативи MACN, проводити періодичний аналіз корупційних ризиків в портах та допомагати у впровадженні відповідних антикорупційних інструментів. Ми очікуємо на позитивні результати від такої співпраці в Україні.